haber

Özer, son yolculuğuna uğurlandı

Cumhuriyet Halk Partisi 23. Dönem Bursa Milletvekili Abdullah Özer, Nilüfer Belediyesi Halk Evi önünde düzenlenen törende son yolculuğuna uğurlandı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa örgütü değerli bir ismi kaybetmenin acısını yaşıyor. Yaşamını yitiren Cumhuriyet Halk Partisi 23. Dönem Bursa Milletvekili ve eski Bursa İl Başkanlarından Abdullah Özer, Nilüfer Belediyesi Halk Evi önünde düzenlenen törende son yolculuğuna uğurlandı. Törene, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Nilüfer Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, CHP PM Üyeleri ve Bursa Milletvekilleri Orhan Sarıbal ve Nurhayat Altaca Kayışoğlu, CHP PM Üyesi ve eski milletvekili Hakkı Süha Okay, CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın,  CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan, CHP eski milletvekilleri  Kemal Ekinci, İlhan Demiröz, Mehmet Küçükaşık, Ceyhun İrgil, CHP’nın Bursa eski İl Başkanları ile çok sayıda partili ve ailesi katıldı.
Saygı duruşu ile başlayan törende konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, yaptığı konuşmada çok değerli bir ismi kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirtti.  Başkan Erdem, “Onu her daim anacağız. Abdullah Özer’in Bursa’ya yaptıklarını, partimiz ve demokrasi için gösterdiği çabaları unutmayacağız. Sevenlerinin başı sağolsun, ailesine başsağlığı diliyorum” diye konuştu.
Törene katılan çok sayıda partili de duygularını paylaştı. CHP Bursa Milletvekilleri, Parti Meclisi üyeleri, eski il başkanları ve eski Bursa milletvekilleri Abdullah Özer ile anılarına değinerek, üzüntülerini dile getirdi. Tören yapılan dua ile sona erdi.
Cumhuriyet Halk Partisi 23. Dönem Bursa Milletvekili Abdullah Özer, FSM Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından ebediyete uğurlandı.