haber

Rahvanlar Kayapa’da tozu dumana kattı

Geleneksel ata sporlarını yaşatmak birçok projeye imza atan Nilüfer Belediyesi, Kayapa Rahvan At Yarışları’nın 24’üncüsünü Kayapa Futbol Sahası’nda düzenledi. Rahvan at sporlarına ilgi gösteren çok sayıda izleyicinin katıldığı Kayapa Rahvan At Yarışları, Bursa, Balıkesir, Kütahya, İzmir ve Kocaeli’den gelen yüzü aşkın atın katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Baş, baş altı, büyük orta ve küçük orta gibi 10 farklı kategoride düzenlenen yarışlar, gün boyu sıcak havaya rağmen devam etti. 10 farklı kategoride düzenlenen yarışlar sonunda baş atlarda Mehmet Ali Hastekin birinci olurken, Ayhan Gültekin ikinci, Cengiz Cenk de üçüncü olmaya hak kazandı.

 

Kayapa Futbol Sahası’nda düzenlenen yarışları, Nilüfer Belediyesi Başkan Vekili Zekeriye Işık, Meclis Üyesi Pınar Göz, Başkan Danışmanı Osman Günay, Nilüfer Belediyespor Başkanı Ali Karamık, Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekilleri Ceyhun İrgil ve Erkan Aydın’ın yanısıra atlı sporlara gönül verenler büyük bir heyecanla izledi.

 

Nilüfer Atlı Doğa Yürüyüş Parkuru’nda eğitim gören genç kızlar da temsili yarışlara katılarak geleneksel ata sporlarında ‘biz de varız’ dedi. Ellerindeki Türk bayraklarıyla birbirleriyle yarışan genç kızlar izleyiciden büyük alkış aldı.

 

24’üncü Kayapa Rahvan At Yarışları’nın sonunda derece elde edenlere Nilüfer Belediye Başkan Vekili Zekeriye Işık kupa ve para ödüllerini vererek jokey ve at sahiplerine katılımlarından dolayı teşekkür etti.