haber

Ramazan Sokağı’nda şehitler için mevlit okutuldu

Şırnak’ın Şenoba beldesinde askeri helikopterin düşmesi sonucunda şehit olan 13 asker, tüm Türkiye’yi acıya boğdu. Milyonların yasını tuttuğu şehit askerler için Nilüfer Belediyesi mevlit okuttu. Nilüfer Belediyesi, şehit askerlerin acı haberinin gelmesi üzerine Ramazan ayı nedeniyle Nilüfer Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan Ramazan Sokağı’ndaki etkilikleri iptal etti. Müfit Kavurmacı ve Burak Demir’in katılımıyla okunan mevlite vatandaşlar yoğun katılım gösterdi. Mevlitte, Müfit Kavurmacı ve Burak Demir, Kuran-ı Kerim tilaveti yaptı, dualar etti ve ilahiler okudu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bugüne kadar bütün şehitlerin ruhuna duaların edildiği gecede barış ve kardeşlik mesajları verildi. Yaklaşık iki saat süren mevlitin sonunda Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozey’in selamını ileterek, bütün şehitleri saygı ve minnetle andıklarını söyledi.  Başkan Yardımcısı Kayaoğlu, “Bizi biz yapan kardeşliğimizdir. Birbirimize sarılmamız, sevmemiz ve saygı duymamız gerekiyor. Maalesef terör ve acı olaylar bizi bırakmıyor. Yine şehit acısı yaşadık, yüreğimiz yanıyor. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de şifalar diliyorum” dedi.

 

Artvin ve Kafkas Dernekleri Federasyonu Başkanı Suat Özkan da gelen şehit haberleri üzerine Ramazan Sokağı’ndaki etkinliğin iptal edilerek mevlit okutulduğunu belirtti. Özkan, “İki gün önce yaşanan bu elim kaza ve beraberinde yine 3 vatan evladımızın şehit olmasından dolayı bu geceyi hep birlikte yâd ettik. Vatan evlatlarımızı minnetle anıyoruz ve bir daha yüreğimizin yanmaması için Allah’a dua ediyoruz” diye konuştu.