haber

Ruhi Su Dostlar Korosu’ndan unutulmaz performans

Nilüfer Belediyesi'nin de gerçekleşmesinde katkıda bulunduğu konser, Eğitim Sen Bursa Şubesi'nin organizasyonuyla, Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) Oditoryum’da, düzenlendi. Ruhi Su Dostlar Korosu’nun sahne aldığı geceye Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, CHP Bursa İl Başkanı Şadi Özdemir, KESK Genel Sekreteri Hasan Toprak, Eğitim Sen MKYK Üyesi Ebru Yiğit, Ruhi Su Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Ilgın Ruhi Su, Eğitim Sen Bursa Şube Başkanı Cihat Uygur, TMMOB çatısı altında bulunan pek çok Oda Başkanı ve davetli katıldı.  

Şef Mutlu Ödemiş’in yönetimindeki Ruhi Su Dostlar Korosu, şarkılarıyla konuklara unutulmaz anlar yaşattı. Koro, çok sesli ve solo eserlerle katılımcılar için müzik ziyafeti sundu. Konserin sonunda Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, koro şefi Mutlu Ödemiş’e çiçek vererek performanslarından dolayı teşekkür etti. Ruhi Su Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Ilgın Ruhi Su da Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Eğitim Sen Bursa Şubesi Başkanı Cihat Uygur ve Atakan Erdağı’ya katkılarından dolayı plaket verdi. 

Kulis’in açılışı yapıldı

Konserin ardından Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, BAOB Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Çaral, yönetim kurulu üyeleri ve KESK Genel Sekreteri Hasan Toprak ile birlikte BAOB Yerleşkesine yapılan kulisin açılışını gerçekleştirdi. Açılışta Başkan Bozbey, BAOB Yerleşkesi’nin Türkiye’de tek olduğuna dikkat çekerek, kulisin hayırlı olmasını diledi. BAOB Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Çaral da kulisin yaşama geçirilmesindeki katkılarından dolayı teşekkür ederek Bozbey’e plaket verdi.