haber

Şark Dişçisi çok sevildi

Nilüfer Belediyesi ‘Tiyatro’, sahnelediği oyunlarla meraklılarına tiyatro keyfi yaşatıyor. Nilüfer Belediyesi ‘Tiyatro’ tarafından 2016-2017 sezonunda sahneye konan Osmanlı’nın en ünlü hiciv yazarı Hagop Baronya’nın Şark Dişçisi isimli oyunu, büyük ilgi gören yapımlar arasında.

 

Engin Alkan’ın yönettiği ve aynı zamanda Bedia Ener ile başrolünü paylaştığı Şark Dişçisi Şubat ayı boyunca Nâzım Hikmet Kültürevi’nde sahnelenmeye devam edilecek. Müziklerini Selim Atakan’ın, sahne ve ışık tasarımını Cem Yılmazer’in yaptığı oyunun kostüm tasarımı Tomris Kuzu, koreografisi de Dicle Doğan’ın imzasını taşıyor. Çağdas¸ Tekin, Deniz Gürsucu, Mert Tiryaki, Cansu Ecem Erkek, Mesut Özsoy, Gökhan Kum, Hakan Kahraman, Suat Onur Çalık, Şeyma Gökçe Cengiz, Yüce Armağan Erkek, Ferya Soysal ve Nihan Işık gibi başarılı oyuncuların rol aldığı oyun, izleyiciye keyifli 3 saat yaşatıyor.

 

Oyunda, çılgın bir tiyatro kumpanyasının müzikli, danslı, şenlikli gösterileri eşliğinde birbirini aldatan eşlerin, kavuşamayan aşıkların hikayeleri konu ediliyor. Şark Dişçisi, bu hafta 3 Şubat Cuma günü saat 20:00’de, 4 Şubat Cumartesi günü 15:00 ve 20:00 seanslarında Nâzım Hikmet Kültürevi sahnesinde izleyici karşısında olacak.

 

ASKIDA BİLET UYGULAMASI SÜRÜYOR

 

Nilüfer Belediyesi ‘Tiyatro’ bu sezon başlattığı “Askıda Bilet” uygulamasını da sürdürüyor.  Askıdaki biletlerden 15-25 yaş arası ve 65 yaş üstü tiyatroseverler yararlanabiliyor. Uygulamadan yararlanmak isteyenler cumartesi günleri  saat 15:00’te gerçekleşen temsiller  için her cumartesi saat 14:00’e kadar 0224 413 27 37 / 114 numaralı telefondan bilgi alarak rezervasyon yaptırabilir.