haber

Sezonun ilk oyunu İki Efendinin Uşağı

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu sezonu bir komedi oyunu ile açıyor. Carlo Goldoni'nin yazdığı,  Rekin Teksoy’un Türkçeye çevirdiği “İki Efendinin Uşağı”,  Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahnelenecek.

Yönetmenliğini Levent Suner’in yaptığı oyunun prömiyeri, 5 Ekim Perşembe günü Nâzım Hikmet Kültürevi’nde gerçekleşecek. Koreografisini Gökmen Kasabalı, kostüm tasarımını Funda Çebi’nin yaptığı “İki Efendinin Uşağı” isimli komedi oyununda, dekor ve ışık tasarımı da Cem Yılmazer’e ait. Komedi, dans ve müzik unsurlarını taşıyan oyunda, aşkını bulabilmek için kılık değiştirip Venedik’e giden Beatrice, istemeden de olsa diğer aşıklar Silvio ve Clarice’nin mutluluklarına gölge düşürür. Parayı her şeyin üstünde tutan Pantalone, yemekten ve konuşmaktan kendini alamayan Dottore, bir suçlamanın eşiğindeki Florindo ve karnını doyurabilmek için türlü kurnazlıklar yapan şaşkın uşak Truffaldino’nun yollarının kesişmesiyle bir anda olaylar içinden çıkılamaz bir hale gelir. Karnaval ögeleri de barındıran oyun, izleyenlere gerçek bir seyir zevki sunuyor.


5 Ekim Perşembe günü prömiyeri yapılacak olan İki Efendinin Uşağı, 6 ve 13 Ekim 2017 Cuma günleri saat 20.00’de, 7 ve 14 Ekim 2017 Cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de Nâzım Hikmet Kültürevi’nde sahnelenecek. “İki Efendinin Uşağı” 11 Ekim 2017 Çarşamba günü de saat 20.00’de Sanat Mahal Sahnesi'nde tiyatro meraklıları ile buluşacak.