haber

Spor Şenlikleri’nin en özel gösterilerini yaptılar

Nilüfer 18. Uluslararası Spor Şenlikleri’nde coşku ve heyecan tüm hızıyla sürüyor. Binlerce öğrencinin bir ay boyunca sporun farklı branşlarıyla iç içe olmasını sağlayan şenlikler kapsamında bu kez, Özel Eğitim Kurumları Şenliği düzenlendi. Özel eğitim kurumlarında eğitim gören öğrencilerin performanslarını sergilediği etkinlik, yoğun bir katılımla gerçekleşti. Yüzüncüyıl Spor ve Gençlik Merkezi’ndeki şenlikleri Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ile Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Sibel Özer de ilgiyle izledi. Etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Nilüfer Özel Eğitim Meslek Lisesi öğrencileri de İstiklal Marşı’na işaret diliyle eşlik etti. Alaaddinbey Özel Eğitim Meslek Okulu, Kayapa Özel Eğitim İş Okulu, İpek Özel Eğitim Okulu, Mitat Enç Özel Eğitim Ortaokulu ve Nilüfer Özel Eğitim Meslek Okulu’nda eğitim alan bin öğrenci, performanslarıyla büyüledi.

 

BAŞKAN ERDEM: ÇOCUKLARIN SPOR VE SANATLA BÜYÜMESİ ÖNEMLİ

 

Özel Eğitim Kurumları Şenliği açılışında konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, sporun birleştirici ruhunu hep birlikte yaşadıklarını ifade etti. Nilüfer 18. Uluslararası Spor Şenlikleri’nin sadece bir spor etkinliği değil, aynı zamanda barış, dostluk ve kardeşlik olgularını güçlendiren bir organizasyon olduğunu vurgulayan Başkan Turgay Erdem, “Mutlu geleceğimizin mimarları çocuklarımızın, sporla, sanatla iç içe büyümesi bizim için çok önemli. O nedenle hepinize bu özel etkinliğimizde yer aldığınız için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Spor şenliklerimize katılan bütün öğrencilerimize, onlara destek veren ailelerine ve öncülük eden okul idarecilerine, öğretmenlere de yürekten teşekkür ediyorum. Daha nice böyle güzel etkinliklerle birlikte olmak dileğiyle hepinize sevgilerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

 

AYAKTA ALKIŞLANDILAR

 

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’in konuşmasının ardından şenliğe katılan öğrenciler, stafet oyunu, müzikli dans ve cimnastik gösterilerini sundu. Öğrenciler, salonu dolduran izleyenler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı. Etkinliklerin sonunda Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ile Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Sibel Özer, gösteri yapan öğrencilere madalyalarını verdi.