haber

Spor şenliklerinde futsal ve futbol heyecanı sona erdi

Nilüfer 17. Uluslararası Spor Şenlikleri’nde son olarak futbol ve futsal karşılaşmaları yapıldı. Üçevler Spor Tesisleri’ndeki turnuvalarda, futbolda gençler, yıldızlar ve küçükler, futsalda da gençler ve yıldızlar kategorilerinde müsabakalar oynandı.

 

Futbolda, yağışlı havaya rağmen heyecan üst seviyedeydi. 5 takımın yer aldığı genç kızlar maçlarında şampiyonluğa Görükle MTAL ulaştı. İkinci Hüseyin Özdilek MTAL olurken, İslam Uyar MTAL üçüncü, Nur Hayati Kurtcan MTAL dördüncü sırada yer aldı. Futbol yıldızlar kategorisinde Çalı Piyade Kurmay Yarbay İlker Çelikcan Ortaokulu rakiplerini eleyerek şampiyon oldu. Hasanağa Ortaokulu ikinci, Nilüfer Şehitler Ortaokulu üçüncü, Işıktepe Rüveyde Dörtçelik Ortaokulu dördüncü olmaya hak kazandı.

 

370 öğrencinin 32 takımla katıldığı futbol küçük erkekler müsabakaları sonucunda da Koç Ortaokulu birinci, Karamehmet Ortaokulu ikinci, Meral Muammer Ağım Ortaokulu üçüncü, Zekai Gümüşdiş Ortaokulu da dördüncü oldu.

 

Futsal coşkusu

Dostluk içinde geçen karşılaşmalarda 23 takımınla 240 öğrencinin katıldığı futsal gençler kategorisinde de Şahinler Anadolu Lisesi şampiyonluğa ulaştı. Özel Ahmet Çelebi MTAL ikinci sırada yer alırken, Özel Sınav Koleji üçüncü, Havva Aslanoba MTAL de dördüncü oldu. 13 takımla 135 öğrencinin mücadele ettiği futsal yıldızlar kategorisinde de, şampiyonluk sevincini Özel Yönder Koleji göğüsledi. Öğretmen Hasan Güney Ortaokulu ikinci, Hatice Gani Erverdi Ortaokulu üçüncü, Özel Okyanus Koleji de dördüncü sırada yer aldı.

 

Bu karşılaşmalarla birlikte Nilüfer 17. Uluslararası Spor Şenlikleri’nde, futbol ve futsal branşlarındaki tüm müsabakalar tamamlanmış oldu. Dereceye giren takımlar kupa ve madalyalarını düzenlenen törenle alırken, karşılaşmalar sonucu dostluk ve kardeşlik kazandı.