haber

Titanik Orkestrası Ayşe Selen Deneme Sahnesi’nde izleyici ile buluştu

Varlık ve yokluk kavramlarının tartışıldığı, gerçeklik ve hayal arasındaki sınırların sorgulandığı oyun, tiyatro tutkunlarından tam not aldı. Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu, yepyeni bir oyunla sanatseverlerin karşısına çıktı. Hristo Boytchev’in yazdığı, çevirisi Hüseyin Mevsim’e ait olan Titanik Orkestrası adlı oyunun prömiyeri, Yüzüncüyıl Eğitim ve Sanat Merkezi’nde açılışı yeni yapılan Ayşe Selen Deneme Sahnesi’nde gerçekleşti. Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu oyuncuları Adem Mülazım, Gökhan Kum, Mesut Özsoy, Oğulcan Arman Uslu ve Zeynep Çelik Küreş’in başarılı bir şekilde sahneye taşıdığı Titanik Orkestrası’nın prömiyerine, Bursalı tiyatro tutkunları büyük ilgi gösterdi. Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Bukle Erman da oyunu izleyenler arasındaydı.

 

Varlık ve yokluk kavramlarının tartışıldığı, gerçeklik ve hayal arasındaki sınırların sorgulandığı oyunun yönetmenliğini, Batuhan Pamukçu üstlendi. Titanik Orkestrası adlı oyun, unutulmuş küçük bir tren garında yaşayan dört serserinin kısır döngüye dönüşmüş hayatlarının, sihirbaz Harry ile karşılaşmasıyla birlikte değişmesini trajikomik bir şekilde anlatıyor.

 

AYAKTA ALKIŞLANDI

 

Tek perdeden oluşan oyunun sonunda tiyatro tutkunları, Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu oyuncularını ayakta alkışladı. Gecenin sonunda, emeği geçenler sahneye davet edildi. Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Bukle Erman, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına Titanik Orkestrası ekibini çiçek vererek kutladı. Titanik Orkestrası adlı oyun, 16 Aralık Pazar günü saat 16.00’da Ayşe Selen Deneme Sahnesi’nde sahnelenecek.