haber

Türk Okçuluğu kursiyerleri hünerlerini sergiledi

Nilüfer Belediyesi, Geleneksel Türk Okçuluğu Federasyonu ve Kemankeş Geleneksel Türk Okçuluk Derneği işbirliğiyle düzenlenen Geleneksel Türk Okçuluğu kursunun ilk kursiyerleri, eğitimin son aşaması olan Menzil Koşusu’nda hünerlerini sergiledi.

 

Fadıllı Nilüfer Havacılık Tesisleri alanında düzenlenen yarışmaya 45 kursiyer katıldı. Kurstaki eğitimin bir parçası olan yarışma, Türk okçuluğunda çok önemli bir yere sahip olan ve Tozkoparan İskender ile birlikte bugüne kadar rekorları halen kırılamayan iki isimden biri olan Bursalı Süca’nın anısını yaşatmak amacıyla düzenlendi.

 

Kemankeş Geleneksel Okçuluk Derneği tarafından yapılan ve oku daha uzağa atmaya dayanan yarışmada limitli atışlarda (22 kilogram), erkeklerde 191 metre ile Yunus Aydın birinci oldu. Kadınlarda 158 metre ile Aynur Yüka, gençlerde de Aytuğ Eser birinciliği aldılar. Kemankeş Geleneksel Okçuluk Derneği Başkanı Talat Sünnetçioğlu, menzil koşusu için Nilüfer Havacılık Tesisleri alanının ideal olduğunu belirterek kurs için kendilerine destek veren Nilüfer Belediyesi’ne teşekkür etti.