haber

Üniversiteli öğrencilerden anlamlı proje


Uludağ Üniversitesi Öğrenci Kolektifleri, sosyal sorumluluk projelerini sürdürüyor. Yaklaşık 1 ay boyunca  60 çocuğa ücretsiz eğitim veren grup, yaz okulunu düzenlenen şenlikle sonlandırdı. Proje kapsamında üniversiteyi mahallelere taşıyan gençler, Nilüfer Belediyesi’nin de desteğini alarak öğrencilere ücretsiz yaz kursu olanağı sağladı. Fethiye Kültür Merkezi’nde okul derslerinin yanı sıra, eğlenceli bilim, tiyatro, sinema, fotoğrafçılık, akapella ve ritim, felsefe, halk oyunları, kukla ve bahçe uygulamaları gibi birbirinden farklı pek çok konudaki kurslara ücretsiz olarak katılan çocuklar, kurs sonunda hünerlerini sergiledi. 

Ailelerin de heyecanla izlediği gösteride öğrenciler, şiir okuyup, tiyatro ve dans gösterileriyle izleyenlerin beğenisini kazandı. Yaz tatillerini memleketlerinde geçirmek yerine öğrenim gördükleri kentin çocuklarına ücretsiz eğitim vermeyi tercih eden Uludağ Üniversitesi Öğrenci Kolektifleri’ne üye gençler de çocukların bu heyecanına ortak oldu. 

Nilüfer Belediyesi Başkan Vekili Murat Paçacı ve Meclis Üyesi Şemsi Oğuz’un da izlediği gösteriler sonunda veliler, emeği geçenlere teşekkür ederken, projenin devam etmesi yönünde görüşlerini dile getirdiler.