haber

Yıldız ve minik kulaçlarda şampiyonlar belli oldu

Çok sayıda okuldan öğrencilerin katıldığı Nilüfer 16. Uluslararası Spor Şenlikleri, çeşitli branşlarda gerçekleştirilen turnuvalarla devam ediyor. Yüzme turnuvası da büyük ilgi gören yarışlardan biri oldu. Nilüfer Belediyesi Konak Olimpik Yüzme Havuzu Tesisleri’nde gerçekleşen yüzme şampiyonası Minikler A ve Yıldızlar kategorisinde tamamlandı. 23 okuldan toplam 280 öğrencinin katıldığı turnuvada minikler 25 metre, yıldızlar da 50 metre serbest, sırt, kurbağa ve kelebek yüzme yarışlarında dereceye girebilmek için kulaç attı. Serbest, sırt, kurbağa ve kelebek yüzmede dereceye giren okullara madalyaları verildi. Kıyasıya mücadelenin yaşandığı turnuva, 4x25 metre serbest yüzme bayrak yarışlarıyla sona erdi.

Minik Erkekler 4x25 metre serbest bayrak yarışlarında Abdurrahman Vardar İlkokulu A Takımı şampiyonluk kürsüsüne çıkarken, Nilüfer Belediyesi Rotary İlkokulu B Takımı ikinci, Sınav İlkokulu A Takımı üçüncü, Özel Tan Okulları A Takımı da dördüncü oldu.

Minik Kızlar 4x25 metre serbest bayrak yarışlarında da Emirkoop İlkokulu A Takımı birinci, Şahinkaya Koleji A Takımı ikinci, Sınav İlkokulu A Takımı üçüncü, NOSAB İlkokulu A Takımı da dördüncü olmaya hak kazandı.

Yıldız Erkekler 4x50 metre serbest bayrak yarışlarında da Sınav İlkokulu A Takımı şampiyonluk sevinci yaşadı. Aynı kategoride Özel Çakır Eğitim Kurumları A Takımı ikinci, Özlüce Sınav Koleji A Takımı üçüncü, Meral Muammer Ağım Ortaokulu A Takımı dördüncü oldu.

Yıldız Kızlar 4x50 metre serbest bayrak yarışlarında Şahinkaya Koleji A Takımı birinci, Meral Muammer Ağım Ortaokulu A Takımı ikinci, Sınav İlkokulu A Takımı üçüncü, Özel Tan Okulları A Takımı da dördüncü sırada yer aldı.

Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Ahmet Kılıç bayrak yarışlarında dereceye giren okullara kupa ve madalyalarını vererek kutladı.