haber

Zeynep Altıok’tan Başkan Bozbey’e ziyaret

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Zeynep Altıok, Nilüfer Belediyesi Halk Evi’nde Başkan Mustafa Bozbey ile bir araya geldi.

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal ile Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı  Yalçın Işıkyıldız’ın da yer aldığı ziyarette Başkan Bozbey, Nilüfer Belediyesi’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Başta engellilere yönelik projeler olmak Nilüfer Belediyesi’nin sosyal projelerini anlatan Başkan Bozbey, Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi’nin çalışmalarından bahsetti. Merkezin mevcut yerinin yeterli olmadığını ve daha geniş bir alanda yeni merkezin yapılması için proje başlattıklarını belirten Bozbey, engelli bireylerin aileleri ile birlikte hem tatil yapacakları hem de eğitim alacakları Bizim Bahçe hakkında da bilgi verdi. Bozbey, “Kentin içinde bahçesi olan, sosyal, sportif alanları olan bir alan yapacağız. Burada engelli bireyler aileleri ile birlikte birer hafta konaklama imkanı bulacak. Bu konaklama sürecinde aileler de eğitim alacak. Biz şunu gördük ki toplumda engellilere yönelik yapılan projeler, hep engelli bireyleri dışarıda tutuyor. Biz tam tersine engelli bireylerin de toplumun içinde, toplumla dayanışma içinde olabilecekleri projeler geliştiriyoruzb Bu projelerin içine aileleri de alıyoruz” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde  Nilüfer’in ilk huzurevini hizmete açtıklarını kaydeden Başkan Bozbey, “Hayırsever Atınmakas Ailesi ile birlikte yaptığımız huzurevi örnek oldu. Ve Nilüfer’de 200 kişilik ikinci bir huzurevinin de yine hayırsever desteği ile yapılması için çalışma başladı bile” dedi.

Başkan Bozbey, bayramdan sonra da 60 yaş üzeri kişilerin gün içinde sosyal faaliyetlerde bulanabilecekleri Olgun Gençlik Merkezi’ni de hizmete açmayı planladıklarını söyledi.

Nilüfer Belediyesi’nin çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten Zeynep Altıok da “Sizin burada  yaptığınız işleri her zaman çok memnun olarak takip ediyoruz. Çalışmalarınız ve etkinliklerinizle ilgili çok güzel geri dönüşler oluyor” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Altıok ile Başkan Bozbey, Nilüfer Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri üzerine de sohbet ettiler. Altıok, Nilüfer Belediyesi’nin  kültür sanatta etkinliklerinden her yerde bahsedildiğini belirtti. Altıok, Nilüfer Belediyesi Tiyatro’ya da övgüler yağdırarak “ Bir Bakırköy Belediyesi’nde bir de Nilüfer Belediyesi bünyesinde tiyatro var. Bu bizim için çok kıymetli” dedi.