Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Kadın derneklerine Nilüfer desteği

13.09.2013 15:59
Google+ ile paylaş
Bursa Valiliği Kadının Statüsü Birimi öncülüğünde kurulan Bursa Üreten Kadın Kuruluşları Platformu, aylık olağan toplantıların sonuncusu Kayapa Kadınlar Yardımlaşma Kalkındırma ve Kültür Derneği’nin ev sahipliğinde yapıldı.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in de katıldığı toplantıda platformun amacının, köyden kente göçü önlemek, kadınların üretime katılmasını destekleyerek istihdamı arttırmak ve Bursa köylerindeki turizm potansiyelini aktif hale getirmek olduğu vurgulandı.

12’si Nilüfer’de olmak üzere kent genelindeki  22 kadın derneğinin temsilcilerinin yer aldığı toplantıda konuşan Başkan Bozbey, Nilüfer’deki kadın derneklerinin bir çatı altında buluşturacak yerleşke inşaatının yakında FSM Bulvarı’nda başlayacağını belirtti. Bozbey, ”Üretimde daha fazla yer almalarını isteğimiz kadınlarımız bu merkezde dernekleri vasıtasıyla kültürel ve sosyal anlamda kendilerini geliştirirken, ürettikleri ürünleri de sergileme ve pazarlama imkanı bulacak. Ayrıca, Nilüfer Belediyesi olarak Bursa’daki kadın derneklerine olan desteğimizi sürdüreceğiz,” diye konuştu.

Toplantının ev sahibi Kayapa Kadınlar Yardımlaşma, Kalkındırma ve Kültür Derneği üyeleri ise ürettikleri doğal gıda ürünlerinin tanıtımın yaptı
  • Kadın derneklerine Nilüfer desteği

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016