Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Kosova’dan Nilüfer’e işbirliği çağrısı

23.09.2013 16:35
Google+ ile paylaş
Davetli olarak geldikleri Bursa’da Nilüfer Belediyesi’ni de ziyaret eden Kosova Kamu Yönetimi Bakanı ve Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı Mahir Yağcılar ile beraberindeki heyet, Başkan Bozbey’e birlik çağrısında bulundu.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, makamında Kosova’dan gelen konuklarını ağırladı. Davetli olarak Bursa’ya gelen Kosova Kamu Yönetimi Bakanı ve Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı Mahir Yağcılar ile beraberindeki heyet, Nilüfer Belediyesi’ni  ziyaret ederek, Başkan Bozbey ile bir araya geldi.

Kosova’nın Türkiye ile farklı ve güçlü bir bağı olduğuna dikkati çeken Bakan Mahir Yağcılar, “Ülke olarak Türkiye’den öğrenek çok şeyimiz var. İki ülke olarak bağlarımızı daha da güçlendirmeliyiz. Kosova’nın kapıları Türklere her zaman açık. Ülke olarak sanayi, üretim alanında güçlenmek istiyoruz. Verimli topraklarımız var ve bunu sanayi ile üretim ile bütünleştirmek istiyoruz. Kosava’da kotasız ve gümrüksüz ticaret yapabilmek bizi avantajlı kılıyor. Türk sanayicilerini ülkemize bekliyoruz. Kardeş şehir ilişkileri bu talepleri dile getirme açısından çok önem arz ediyor,” dedi. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Bozbey de Kosova’nın Peja Belediyesi ile kardeş şehir olduklarını belirterek, “Kosova’yı ziyaret ettik ve yapısal anlamda katkı sağlanması gerektiğini tespit ettik. Yerel ilişkiler güçlü olursa devletler arası bağlarda o kadar kuvvetlenir. Kardeş şehir ilişkileri aslında dünya barışına da katkı sağlıyor. Türkiye ile Kosova arasında zaten farklı bir bağ var. Nilüfer Belediyesi olarak her zaman desteğe hazırız,” diye konuştu. 

Nilüfer hakkında da bilgi veren Bozbey, Bakan Yağcılar ve heyete, hediye ve Nilüfer’i tanıtıcı kitaplar takdim etti.
  • Kosova’dan Nilüfer’e işbirliği çağrısı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016