Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer Belediyesi'nden uluslararası kampanyaya destek

11.12.2013 15:36
Google+ ile paylaş
Birleşik Kentler ve Yerel Yönetimler Birliği’nin üyesi olan Nilüfer Belediyesi, sürdürülebilir kentleşme bilincinin yükseltilmesi için uluslararası kampanyaya katıldı.

Birleşik Kentler ve Yerel Yönetimler Birliği, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-Moon’a sunulmak üzere “Sürdürülebilir Kentleşme” ana hedefinin Birleşmiş Milletler sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ve 2015 sonrası gündemine dahil edilmesi için kampanya düzenledi. Nilüfer Belediyesi’nin de destek verdiği kampanyada, uluslararası düzeyde 140’ın üzerinde yerel ve bölgesel yönetim lideri, sürdürülebilir kalkınma gündemi içinde kentleşme bilincinin yükseltilmesi için imza attı.

13 Aralık’ta Birleşik Kentler ve Yerel Yönetimler Birliği Başkanlığı tarafından Ban Ki-Moon’a sunulacak görüş bildirgesinde, uluslararası toplumun “Sürdürülebilir Kentleşme”ye ilgisinin çekilmesi, kırsal ve kentsel alanların sorunlarının çözümü için konunun Birleşmiş Milletler sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ve 2015 sonrası gündemine dahil edilmesi talep edilecek.

Amman, Beyrut, Dakar, Barselona, İle De France bölgesinin yanı sıra Afrika Yerel Seçilmiş Kadınlar Ağı ve Bulgaristan Ulusal Belediyeler Birliği ve çok sayıda yerel ve bölgesel hükümet birliklerinin desteğini de alan kampanya, Birleşmiş Milletlerin sürdürülebilir kalkınma hedeflerini etkilemeye çalışarak, kalkınmanın sadece şehirlere yönelik değil bölgesel ve kırsal alanların da kentsel bağlantılarla desteklenmesi gerektiğini savunuyor.
  • Nilüfer Belediyesi'nden uluslararası kampanyaya destek
  • Nilüfer Belediyesi'nden uluslararası kampanyaya destek
  • Nilüfer Belediyesi'nden uluslararası kampanyaya destek

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016