Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Hemşehri dernekleri turnuvada buluşacak

16.02.2012 17:00
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan Anadolu Arastası’na üye olan hemşehri dernekleri, düzenlenecek olan halı saha futbol turnuvasında ter dökecek.

Balkanlar'dan Kafkaslar'a Anadolu kültürünü bünyesinde toplayacak olan Anadolu Arastası, bu kez kooperatif üyesi olan hemşehri derneklerini halı sahada buluşturacak. 1 Mart 2012 Perşembe günü başlayacak olan futbol turnuvasında 34 takım mücadele edecek. Altınşehir Gençlik Merkezi’nde yapılacak olan müsabakaların açılış maçında Rumeli Türkleri Derneği ile Trabzon karşı karşıya gelecek. Turnuvada derece yapan takımlar kupa ve madalya ile ödüllendirilecek. 

Anadolu Arastası Kooperatifi’nde gerçekleşen kura çekiminde Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile dernek temsilcileri bir araya geldi. Renkli anların yaşandığı kura çekiminde Başkan Bozbey tüm takımlara başarılar diledi. 

Derneklerin kaynaşması için sosyal bir proje geliştirdiklerini ifade eden Başkan Mustafa Bozbey, “Bu etkinliklerin ilki halı saha futbol turnuvası. Umarım 34 takım fair-play ruhu içerisinde davranır ve dostça maçlar izleriz. Burada asıl amaç üyelerimizin kaynaşması. Bu tür etkinlikler sosyal ilişki açısından çok önemli. 19 yaş üzeri ve profesyonel olmamak kaydıyla dernek üyelerimiz takım kadrolarında yer alabilir,” dedi.

  • Hemşehri dernekleri turnuvada buluşacak
  • Hemşehri dernekleri turnuvada buluşacak
  • Hemşehri dernekleri turnuvada buluşacak
  • Hemşehri dernekleri turnuvada buluşacak
  • Hemşehri dernekleri turnuvada buluşacak

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016