Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Bozbey sosyal medyadan meydan okudu

27.08.2014 13:49
Google+ ile paylaş
Yükleniyor ...
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, sosyal medya üzerinden ALS hastalığıyla mücadeleye destek için kendisine buzlu suyla meydan okuyanlara ALS MNH Derneği’ne bağış yapılmasını isteyerek yanıt verdi.

ALS hastalığına ilgili farkındalık yaratmak için başlatılan “ALS Hastalığı için Bir Kova Buz” kampanyasına Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’den de destek geldi. Kampanyaya farklı bakış açısıyla destek çağrısında bulunan Başkan Bozbey, kişisel tercihini ALS MNH Derneği’ne bağış yapmaktan yana kullandı. Sosyal medya üzerinden yapılan meydan okumalara başkanlık makamında çekilen video ile karşılık veren Mustafa Bozbey, “ALS hastalığıyla ilgili farkındalık yaratmak için çok güzel bir hareket başlatıldığını ve bu sayede en azından hastalığın ne olduğunu bilen kişilerin sayısının arttığını düşünüyorum. Bu hastalığa dikkat çekmek için pek çok insan başından aşağıya bir kova su döktü. Bu eylemleri sırasında bana meydan okuyan tüm dostlarımın, kardeşlerimin mesajını aldım. Son derece sempatik bulduğum bu çağrılar için teşekkür ediyorum. Böyle bir hareket sırasında pek çok insanın akıllarına benim ismimin gelmesi ve bana meydan okumaları ayrı bir gurur kaynağı. Bu meydan okumalardaki çağrı, ya bağış ya da bir kova buzlu suyu başımdan aşağıya dökmem şeklindeydi. Buzlu su eyleminin artık tepki görmeye başlaması ve dernekten aldığımız bilgiye göre ALS hastalarının da eleştirmesi dolayısıyla benim bu konuyla ilgili kişisel tercihim ALS MNH Derneği’ne bağış yapmak oldu,” şeklinde konuştu.

 

“ALS hastalığı için Bir Kova Buz” kampanyası hızla yayılırken ALS MNH Derneği’nin internet sitesinden yapılan açıklamada Türkiye hedefinin 1 milyon TL olduğu ve bu güne kadar toplam 541 bin TL’ye ulaşılarak destek çağrısında bulunuldu. ALS hastalığı için bağışta bulunmak isteyenler iletişim bilgilerine www.als.org.tr internet sitesinden ulaşabilirler.

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016