Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Klasik müzik Gölyazı’da hayat bulacak

17.10.2014 13:52
Google+ ile paylaş
Türkiye’nin en iyi klasik batı müziği beşlisi olarak tanınan Dolce Brass Quintet, Gölyazı Kültürevi’nde sanatseverlerle buluşmak için gün sayıyor.

Sanatın evrenselliğini Nilüferlilerle buluşturan Nilüfer Belediyesi, Türkiye’nin tanınmış klasik batı müziği beşlisi Dolce Brass Quintet’i Gölyazı Kültürevi’nde ağırlamaya hazırlanıyor. 19 Ekim Pazar günü saat 18.00’da Gölyazı Kültürevi’nde gerçekleştirilecek Dolce Brass Quintet konseri, klasik müzikten caza kadar uzanan repertuarlarıyla birbirinden değerleri eserleri müzikseverlerle buluşturacak.

 

Ulusal ve uluslararası alanda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil eden Dolce Brass Quintet, 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Aycan Teztel oda müziği sınıfındaki derslerde başlayan birlikteliğin ardından profesyonel bir topluluk halini almasıyla dünyanın bir çok ülkesinde sahne alarak büyük başarılara imza attı. Dolce Brass Quintet; trombonda Gökay Gökşen, tubada Kemal Oksal, kornoda Tuna Erten, trompette Utku Akyol ve Volkan Çoşar’dan oluşuyor.

 

Gölyazı Kültürevi’nde batı klasik müziği eserlerinin yankılanacağı müzik ziyafetine katılmak isteyenler konser biletlerini Konak Kültürevi, Nâzım Hikmet Kültürevi ve Uğur Mumcu Sahnesi gişelerinden temin edebilirler.

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016