Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer pazar günü seçime gidiyor

24.10.2014 15:42
Google+ ile paylaş
Katılımcı yönetim anlayışıyla Nilüfer Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek projesi Mahalle Komiteleri’nin seçimleri 26 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek.

“Nilüfer’de Demokrasi Şenliği Başlıyor, Nilüfer Mahalle Komiteleri Seçiliyor” sloganıyla katılımcı yönetim anlayışını kentte hayata geçirmek isteyen Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Kent Konseyi, Mahalle Komiteleri’nin seçimlerine hazırlanıyor. 26 Ekim Pazar günü düzenlenecek olan seçimlere yaklaşık bin iki yüz kişi kendi mahallelerinden “Mahalle Komitesi Üyesi” olabilmek için aday oldu. Nilüfer’in 64 mahallesinde gerçekleştirilecek olan seçimler, muhtarlık binalarında gerçekleştirilecek. Sandıklar 26 Ekim Pazar gün saat 09.00’dan 17.00’ye kadar açık kalacak. Nilüfer’de söz sahibi olmak isteyenler kimlikleriyle birlikte bulundukları mahalle muhtarlığında oy kullanabilecek.

 

Sandıkların açılmasının ardından seçmenlere Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Kent Konseyi’nin sürprizleri de olacak. Muhtarlıklarda kurulacak sandıklarda oy kullanan seçmenler, Nilüfer Agora Çarşı’da düzenlenecek Yeni Türkü konserinde yapılacak çekilişe katılma hakkı kazanacak. Birbirinden güzel hediyelerin verileceği etkinlik sandıkların açılmasının ardından saat 19.30’da başlayacak.

  • Nilüfer pazar günü seçime gidiyor

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016