Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

ÇYDD öğrencilerinden Çoğaldıkça’ya tam not

31.10.2014 14:36
Google+ ile paylaş
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bursa Şubesi Balat ve Minareliçavuş Çocuk Kulüpleri Nilüfer Belediyesi 'Tiyatro’ tarafından sahnelenen Çoğaldıkça adlı oyunu izleyerek keyifli bir gün geçirdi.

Nilüfer Belediyesi 'Tiyatro" tarafından sahnelenen Çoğaldıkça adlı oyunun prömiyeri Konak Kültürevi’nde yapıldı. Çok sayıda izleyicinin katıldığı gösterimde miniklerin oldukça keyif aldığı gözlendi. Simurg adlı masaldan uyarlanan Altuğ Görgü’nün yönettiği oyunda, karanlıkta başlayan insan hayatının küçücük bir ışığın arkasından sürüklenip kimlik arayışı içerisinde yaşadığı mücadele ele alınıyor. Mukaddes Kurmuş, Mesut Özsoy, Murat Divitçioğlu, Seda Ermiş, Mutlu Dereli ve Ferhun Yılmaz’ın rol aldığı oyun sonunda, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey oyuncuları kutlayarak çiçek verdi. Oyunu özel bir rehabilitasyon merkezinden gelen işitme engelli ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nden çocuk kulüplerinin öğrencileri de izledi.

 

Oyun sonrası çocuklar tiyatro oyuncularıyla tanışıp sohbet etme imkânı bulurken, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile de bir süre sohbet ettiler.

 

Mayıs ayında Konak Kültürevi'nde Nilüfer Belediyesi ve ÇYDD Bursa Şubesi'nin ortaklaşa düzenlediği  Kış Okulu'nun  kapanış töreninde sahneye çıkan ÇYDD Minareliçavuş Çocuk Kulübü Tiyatro Grubu Büyülü Göl adlı çocuk oyununu sergilemişti.
  • ÇYDD öğrencilerinden Çoğaldıkça’ya tam not
  • ÇYDD öğrencilerinden Çoğaldıkça’ya tam not

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016