Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer’in başarı hikâyesi örnek oldu

05.11.2014 11:55
Google+ ile paylaş
CHP Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu, Nilüfer Belediyesi’nin büyük bir başarı hikâyesi olduğuna dikkati çekerek, bu çalışmaların parti üzerindeki ‘iktidara gelse bir şey yapamaz’ algısını yıktığını ifade etti.

Bursa’ya çeşitli temaslarda bulunmak için gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu, beraberindeki İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ile CHP Manisa Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Özgür Özel, Nilüfer Belediyesi’ni de ziyaret etti. Ziyarette CHP Bursa İl Başkanı Metin Çelik ile Nilüfer İlçe Başkanı Özgür Şahin, meclis üyeleri ve kalabalık bir parti heyeti hazır bulundu.  İlçe örgütleri ve yerel yönetimlerin çalışmaları ile taleplerine kulak vererek, genel merkezin projelerini anlatmak için yola çıktıklarını ifade eden Enis Berberoğlu, Nilüfer ve Mudanya belediyelerinin Bursa’da önemli bir başarıya imza attığını vurguladı. Seçime kadar sık sık iletişim içinde olacaklarını belirten Berberoğlu, “Elde edilen bu başarılar CHP hakkında algıyı, yani ‘iktidara gelse de bir şey yapamaz’ gibi iftiralara karşı en canlı örneğidir. Sizin başarılı örneklerinizi daha fazla tanıtmak istiyoruz. Nilüfer’de belediye ve ilçe örgütü hedefe dayalı çalışmalara imza atıyor. Bu da bizi gelecek adına umutlandırdı. Nilüfer’in çalışmaları diğer belediyelere örnek olmalı ve parti anlamında da her yerde anlatılmalı,” dedi.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek sosyal projelerden örnekler veren Başkan Mustafa Bozbey, “Vatandaş genel merkezin Nilüfer modelini baz almasını istiyor. Seçim çalışmalarında bizim çalışmalarımızı görmek istiyor. Belediyenin yaptığını örgütler tarafından siyasete dönüştürülerek anlatılması gerekir. Biz kimseyi ötekileştirmiyoruz. Ben seçimlerde karşı adayların adını ve partisini bile telaffuz dahi etmedim. Biz herkesi kucaklayıcı bir anlayış içindeyiz. Öncelik projelerimiz kadın, çocuk, yaşlı, engellilere yöneliktir. Hedef çok önemli ve göreve geldiğimizden beri çıtayı yükseltiyoruz. Önce insan felsefesiyle hareket ediyoruz. 6 odak noktamız var. Demokrasi, özgürlük, katılımcılık, sosyal belediyecilik, vicdan, etik değerler ve sosyal projeler gibi. Demokrasi ve özgürlük olmazsa olmazımız. 2009 da temellerini attığımız mahalle komiteleri buna örnektir. Kısa zaman önce seçimlerini yaptık ve bu proje Türkiye’ye örnek olacak. Mecliste 9 komisyonumuz var ve bunlar mahalle komiteleriyle alanlarıyla alakalı görüşmeler yapacak. Yenilikçi projelere imza atacaklar,” diye konuştu.

 

Sosyal belediyecilik anlamında güzel projelere imza attıklarını kaydeden Başkan Bozbey, “Her gün 2 bin öğrenciye çorba dağıtıyoruz. Öğrencilere yönelik çamaşırhanemiz var. Engellilere yönelik, yaşlı ve çocuklara hitap eden çalışmalarımız var. İhtiyaç sahiplerine her gün sıcak yemek dağıtıyoruz. Daha birçok sosyal projeyle Nilüfer halkıyla buluşuyoruz,” diye kaydetti.

 

CHP Manisa Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Özgür Özen ise Nilüfer Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek çalışmalara imza attığını belirterek, “Genel başkanımız da belediyelerden ihtiyaçlara göre sosyal projelere ağırlık vermelerini istiyor. Nilüfer’de de bunun gördük,” şeklinde konuştu.

 

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da, Nilüfer Belediyesi’nin sosyal belediyeciliğin çok güzel örneğini sergilediğini kaydederek, mahalle komiteleri örneğini mini referandum olarak değerlendirdi.

  • Nilüfer’in başarı hikâyesi örnek oldu
  • Nilüfer’in başarı hikâyesi örnek oldu
  • Nilüfer’in başarı hikâyesi örnek oldu
  • Nilüfer’in başarı hikâyesi örnek oldu

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016