Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer’de “Binbir Gece Masalları”

03.04.2012 17:00
Google+ ile paylaş
Bir ay boyunca sahnelenecek 41 oyunla Nilüferliler'e tam anlamıyla bir tiyatro festivali sunan Nilüfer Belediyesi, Nâzım Hikmet Kültürevi Sahnesi'nde Makedonya’dan gelen MK Türk Tiyatrosu sanatçılarını ağırladı.

3. Nilüfer Tiyatro Festivali beğenilen oyunlarla devam ederken, bu yıl ilk kez uluslararası nitelik kazanan organizasyon, Makedonya’nın Türk televizyonlarına da önemli ölçüde dizi oyuncusu kazandıran MK Türk Tiyatrosu’ndan gelen konukları sahneye taşıdı.

Doğu edebiyatının dünyaya armağan ettiği 1001 Gece Masalları'nın ölümsüz kahramanlarına farklı bir açıdan bakan Şehrezat ve Şehriyar zengin ve bir o kadar renkli sahne dekoruyla da tiyatro izleyicisinin beğenisini kazandı.

Karısının ihanetine uğrayan Fars hükümdarı Şehriyar’ın kadın soyuna karşı başlattığı tehlikeli intikam yolculuğunu konu alan oyuna Dean Damyanovski yazar ve yönetmen olarak imza atarken, Bursa izleyicisi dünyanın en bilinen eserlerinden biri olan 1001 Gece hikayelerine bu kez drama, dans, şarkı eşliğinde tanık oldu. Eser, seyirciyi sesleri ve renkleri ile Şehrezat’ın 1001 gece süresince hayatta kalmak için üstlendiği harika ve tehlikeli yolculuğa taşıdı.

İlk çalışmalarına 1906 yılında başlayan ve Üsküplüler'in hatırasında adı Türk Tiyatrosu olarak kalan MK Türk Tiyatrosu’nun hayat verdiği oyun sonunda sahneye çıkan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de oyuncuları sergiledikleri performanstan dolayı tebrik etti.

  • Nilüfer’de “Binbir  Gece Masalları”
  • Nilüfer’de “Binbir  Gece Masalları”
  • Nilüfer’de “Binbir  Gece Masalları”
  • Nilüfer’de “Binbir  Gece Masalları”

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016