haber

Anadolu Arastası’nda şampiyon Bitlis

Balkanlardan Kafkaslara Anadolu kültürünü kapsayacak olan Anadolu Arastası, bu kez kooperatif üyesi olan hemşehri derneklerini halı sahada buluşturdu. Yaklaşık 1 ay süren turnuvada 34 takım mücadele etti. Altınşehir Gençlik Merkezi’nde yapılan karşılaşmalar sonunda finale kalan Muş ve Bitlis derneklerinden oluşan takımlar kıyasıya mücadele etti. İlk yarısını 4-2 önde tamamlayan Bitlis, maçı 6-3 kazanarak turnuvanın şampiyonu oldu. Turnuvada 3’ncü Artvinliler Derneği, 4’ncü ise Muğlalılar Derneği oldu. 

Maç sonunda Bitlis cephesinde büyük sevinç yaşandı. Davul ve zurna eşliğinde halay çeken taraftar ve futbolcuların sevincine Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Nilüfer Belediye Meclis üyeleri de ortak oldu.

Sporun dostluk ve kardeşlik duygularını pekiştirdiğini vurgulayan Başkan Mustafa Bozbey, “Burada dostluk kazandı. Maçların centilmence tamamlanması mutluluk verici bir durum. Kardeşliğin ve dostluğun pekiştiği bu turnuvanın geleneksel hale gelmesini ümit ediyorum. Turnuvaya destek veren ve mücadele eden tüm takım ve dernek yöneticilerimize gönülden teşekkür ediyorum,” dedi. 

Dernek başkanları da kendilerini böyle bir organizasyonda bir araya getirdiği için Başkan Mustafa Bozbey ve Anadolu Arastası Sorumlusu İsmail Tiftik’e teşekkür etti. 

Konuşmaların ardından Başkan Mustafa Bozbey ve meclis üyeleri dereceye giren takım ve sporculara ödül ve madalyalarını verdi. Dernek başkanları da Bozbey ve Tiftik’e günün anısına teşekkür plaketi sundu.