Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Muharrem Buhara’dan çocuklara: Yazmaktan korkmayın

13.01.2015 14:26
Google+ ile paylaş
Çocukların hayal dünyasına inmeyi başaran usta yazar Muharrem Buhara, Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü tarafından düzenlenen Çocuklarla Kitap Söyleşileri etkinliğinde minik okurlarına yazarlıkla ilgili tavsiyelerde bulundu.

Özellikle çocukların okuma alışkanlığını artırmak amacıyla çeşitli projeler geliştiren Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü, çocuk edebiyatına önemli eserler kazandıran yazarları, minik okurlarıyla buluşturmaya devam ediyor.

 

Çocuk tiyatrosuna yazdığı oyunların yanı sıra televizyon, sinema ve çocuk yazını alanında önemli çalışmalar yapan usta yazar Muharrem Buhara, Uğur Mumcu Sahnesi’nde düzenlenen kitap söyleşisine katıldı. Çalı, Nesrin Fuat Bursalı, Akçalar Fahriye Sayarel ve Macide Kahraman İlkokullarından yaklaşık 280 öğrencinin katıldığı Çocuklarla Kitap Söyleşileri’nde yazar Muharrem Buhara son kitabı Uçamayan Kuş Baykuş’tan minik konukları için bölümler okudu ve soruları yanıtladı. Öğrencilerin yazarlık konusundaki sorularını da yanıtlayan Buhara, yazmaktan korkmamalarını, duygu ve düşüncelerini, hayallerini sürekli kâğıda dökmelerini istedi. Buhara, “Başkasının istemesiyle yazar olunmaz; siz isteyeceksiniz yazmayı, ancak öyle olur. İstediğiniz zaman bir kâğıt alırsınız önünüze ve yazmaya başlarsınız, ne istiyorsanız yazarsınız. Bunu farklı konularla devam ettirirsiniz ve bu zamanla daha uzun hikâyelere doğru sizi götürür. Bundan sonra yavaş yavaş yazarlığa doğru gidersiniz,” diye konuştu.

 

Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği söyleşinin sonunda da minik hayranları usta yazara kitaplarını imzalattı.

 

Çocukların büyük beğeniyle takip ettiği usta yazar Muharrem Buhara’ya Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürü Şafak Pala, özel tasarım portresiyle teşekkür etti.

  • Muharrem Buhara’dan çocuklara: Yazmaktan korkmayın
  • Muharrem Buhara’dan çocuklara: Yazmaktan korkmayın
  • Muharrem Buhara’dan çocuklara: Yazmaktan korkmayın
  • Muharrem Buhara’dan çocuklara: Yazmaktan korkmayın
  • Muharrem Buhara’dan çocuklara: Yazmaktan korkmayın

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016