Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Maltepe Kent Konseyi’nden Bozbey’e ziyaret

23.01.2015 10:42
Google+ ile paylaş
Maltepe Kent Konseyi Başkanı Esra Kaya Erdoğan ve yürütme kurulu üyeleri, Nilüfer Kent Konseyi ve Başkan Mustafa Bozbey’i makamında ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı, fikir alışverişinde bulundu.

Maltepe Kent Konseyi heyeti, bilgi ve tecrübelerinden yararlanmak için Nilüfer Kent Konseyi’ni ziyaret etti. Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Şazi Çavuşoğlu ve Genel Sekreter Elvan Atay ile görüşen heyet, çalışma grupları ve uygulamalar hakkında bilgi alarak fikir alışverişinde bulundu. Nilüfer Belediyesi tarafından demokrasi alanı olarak inşa edilen Nilüfer Dernekler Yerleşkesi’ni de gezen heyet, Başkan Bozbey’i de makamında ziyaret etti.

 

Türkiye’ye örnek bir model olan Mahalle Komiteleri hakkında bilgi veren Başkan Mustafa Bozbey, mahalle komitelerinde alınan kararların önemine vurgu yaptı. Kentin herhangi bir bölgesine uygulanacak projelerde vatandaşların da söz hakkı olduğunu kaydeden Bozbey, “İnsan odaklı projeler, ancak kentlinin talep ve önerine göre uygulanmalıdır. Biz de demokrasinin yerelden güçlenmesi amacıyla Nilüferlilerin sesine kulak veriyoruz. Nilüfer’de başlattığımız bu uygulamanın önümüzdeki süreçte tüm Türkiye’ye örnek olacağını düşünüyorum,” şeklinde konuştu.

 

Maltepe Kent Konseyi Başkanı Esra Kaya Erdoğan da, Nilüfer Dernekler Yerleşkesi’nin çok önemli bir proje olduğunun altını çizerek, “Sivil toplum kuruluşlarının gelişmesi için atılan güzel bir adım. Bu tür tesis ve projelerin ülke genelinde yaygınlaşması gerekir,” diye konuştu.

 

Ziyarete Nilüfer Belediyesi Meclis Üyeleri Aysel Okumuş ve Pelin Sevgi’nin yanı sıra Maltepe Kent Konseyi adına da Yürütme Kurulu Üyeleri Adem Kaya, Ziya Ünker, Hazal Kaya, Gençlik Meclisi Eş Başkanı Gamze Karslı ve Burçin Eş katıldı.

  • Maltepe Kent Konseyi’nden Bozbey’e ziyaret
  • Maltepe Kent Konseyi’nden Bozbey’e ziyaret

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016