Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Özlüce Kültürevi kapılarını bu kez tiyatroya açtı

09.04.2012 17:00
Google+ ile paylaş
Nilüfer’in tarihi mirası koruma projelerinden biri olan Özlüce Kültürevi ilk kez bir tiyatro oyununa ev sahipliği yaptı. Sinekler Sevişirken adlı oyun izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

Nilüfer’in kültür-sanat kenti kimliğinin önemli parçalarından biri olan Özlüce Kültürevi, 3. Nilüfer Tiyatro Festivali kapsamında önemli bir oyuna ev sahipliği yaptı. Mine Söğüt tarafından kendisine ait olan Deli Kadın Hikayeleri kitabından tiyatroya uyarlanan bir öykü olan oyunda Merve Engin, tek kişilik iç karartıcı, ruh bunaltıcı, akıl karıştırıcı kısacık bir kabusu izleyiciye aktardı. Performansıyla izleyenlerden büyük alkış alan Engin’e, oyun sonunda CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir tarafından çiçek verildi.   

Tiyatro Festivali’nde aynı akşam Konak Kültürevi’nde de Maske adlı oyun sahnelendi. Tek perdelik, komedi-dram türündeki oyunu Özgür Ökten yazıp yönetti. Uludağ Stüdyo Oyuncuları’nın sahnelediği Maske, utangaç bir erkek olan Atacan’ın ekseninde gelişiyor. Hayatının aşkını bulduğuna inanan Atacan’ın bu uğurda yardım alabilmek için eski, fakat çaptan düşmüş bir çapkın olan amcasının evine gitmesiyle gelişen oyun, yalnızlık dolu bir bulmacayı da gözler önüne seriyor.

Gecenin sonunda Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Aysel Okumuş, oyuncuları kutlayarak çiçek verdi.

  • Özlüce Kültürevi kapılarını bu kez tiyatroya açtı
  • Özlüce Kültürevi kapılarını bu kez tiyatroya açtı
  • Özlüce Kültürevi kapılarını bu kez tiyatroya açtı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016