Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Öğrencilerin ulaşım sorunu belgesel filme konu oldu

18.02.2015 10:29
Google+ ile paylaş
Nilüfer Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Nilüfer’in köyken mahalleye dönüşen bölgelerindeki öğrencilerin okullarına ulaşımda yaşadıkları sıkıntıyı çektikleri belgesel filme taşıdı. Soruna çözüm için çalışma başlatan Gençlik Meclisi üyeleri Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Bukle Erman’dan destek istedi.

Nilüfer’de, Bütünşehir Yasası ile mahalleye dönüşen köylerdeki öğrencilerin okullarına ulaşımı çileye dönüşüyor. Bütünşehir Yasası hayata geçmeden önce taşımalı sistem kapsamında servislerle okullarına giden öğrenciler artık servis imkânından yararlanamıyor. Kar kış demeden sabahın erken saatlerinde okula gitmek için yollara düşen öğrencilerin evlerine dönüşü de akşamın geç saatlerini buluyor.

Öğrencilerin bu zorlu okul yolculuğunu Nilüfer Kent Konseyi Gençlik Meclisi, “06-18”  adını verdikleri belgesel filme konu etti. Nilüfer’e 40 kilometre uzaklıkta bulunan Güngören, Maksempınar ve Unçukuru mahallelerini pilot bölge seçen Nilüfer Kent Konseyi Gençlik Meclisi, kırsalda yaşayan öğrencilerin saatler süren zorlu yolculuklarını  “Bütünşehir Yasası ile Eğitim Yarıda Kalmasın” sloganıyla belgesel filme taşıdı. Öğrencilerin sabah saat 06:30’da başlayan okul yolculuğu, yorgunluk nedeniyle derslerde yaşadıkları sıkıntılar ve okul çıkışında tam 3 saat boyunca mahallerine dönmek için Küçük Sanayi Sitesi’ndeki durakta saat 18.00’deki akşam otobüsünü bekleyerek yaşadıkları çile belgeselde ayrıntıları ile yer aldı.

Gençlik Meclisi üyeleri hazırladıkları belgesel ile birlikte Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Bukle Erman’ı ziyaret ederek soruna çözüm için destek istediler.

Nilüfer Kent Konseyi Genel Sekreteri Elvan Atay, Gençlik Meclisi Başkanı M. Berk Kaya ve projede yer alan gençlerin bulunduğu ziyarette Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Bukle Erman, projenin altına imza atan gençleri kutladı. Kırsal mahallelerde yaşayan öğrencilerin ulaşım sorunlarının çözülmesi için gereken desteği vereceklerini belirten Bukle Erman, Nilüfer’de geleceği emanet alacak nesillerin daha iyi şartlarda eğitim görmeleri için çalıştıklarını kaydetti.

Nilüfer Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı M. Berk Kaya kendilerine destek sözü veren Başkan Yardımcısı Bukle Erman’a çiçek vererek teşekkür etti.

  • Öğrencilerin ulaşım sorunu belgesel filme konu oldu
  • Öğrencilerin ulaşım sorunu belgesel filme konu oldu
  • Öğrencilerin ulaşım sorunu belgesel filme konu oldu

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016