Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer’de ‘Dur bi dakka’

16.04.2012 17:00
Google+ ile paylaş
Nilüfer 3. Tiyatro Festivali kapsamında Bursalılar ile buluşan Dur Bi Dakka adlı oyun izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Oyunda ayrıca görme engelliler için betimleme yapılarak, anlamlı bir etkinliğe imza atıldı.

Apo Kaya’nın yazıp yönettiği, Paso Tiyatro’nun sahnelediği Dur Bi Dakka adlı komedi oyunu Nilüferliler'i güldürdü. Geniş oyuncu kadrosuyla dikkat çeken iki perdeli fantastik komedi türündeki oyunda Derya Karadaş, Ebru Tekgündüz, Cengiz Okuyucu, Melina Özprodomos, Enis Aybar, Sibel Taka, Korhan Herduran, Ergun Doğmacı, Murat Arda, Alican Yarka, Murat Şahan, Faruk Ural ve Cihan Gülmüş rol alırken, Mustafa Üstündağ ve Orhan Eşkin de konuk oyuncu olarak barkovizyon dan eşlik etti.  

Türkücü Salim Yavaş’ın, bir meleğin hatasıyla vaktinden evvel ölmesiyle olaylar karmaşaya döner. Yanlış ortaya çıkınca Salim itiraz eder, ancak meleklerin Salim'i geri gönderme çabaları sonuçsuz kalır. Çünkü Salim'i döven mafyalar, öldüğünü anlayınca cesedi parçalara ayırıp yok etmişlerdir. Olayda bir de görgü şahidi olduğunu fark eden mafyalar bu kişinin peşine düşüp arabayla ezip kaçarlar. Görgü şahidi olan Ayhan Kara'nın bitkisel hayata girdiğini öğrenen melekler ise, bu hatalarını telafi etmek için Salim'in ruhunu, fişi çekilecek olan Ayhan'ın bedenine yerleştirmeye karar verirler. Onu öldürenlerden intikam almak ateşiyle başka bir bedene giren Salim Ayhan, bir kadının bedenine girince komedi başlar.

  • Nilüfer’de ‘Dur bi dakka’
  • Nilüfer’de ‘Dur bi dakka’
  • Nilüfer’de ‘Dur bi dakka’
  • Nilüfer’de ‘Dur bi dakka’
  • Nilüfer’de ‘Dur bi dakka’

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016