Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Kitap Fuarı’nda çocuklara “Aziz Dede’den Masallar”

16.03.2015 16:40
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi TÜYAP Bursa 13. Kitap Fuarı’nda çocuklar için “Aziz Dede’den Masallar” dinletisi düzenledi. Minikler, Aziz Nesin’in masallarını dinleyerek farklı diyarlara yolculuk yaptı.

TÜYAP Bursa 13.  Kitap Fuarı’nda stant açan Nilüfer Belediyesi, çocukların okuma alışkanlığı kazanması için de çeşitli etkinlikler düzenliyor. Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri’nde görevli Dilber Koç ve Nalan Gür, TÜYAP Fuar Alanı Çekirge Salonu’nda Aziz Nesin’in kaleme aldığı masalları çocuklar için okudu. Aziz Nesin’in “Hazinedeki Paslı Teneke” adlı masalını ustalıkla anlatan Nalan Gür çocukların beğenisini kazandı. Dilber Koç da “Bir gıdım bal” masalıyla çocuklara ilham oldu. “Aziz Dede’den Masallar” adlı dinletinin sonunda Nilüfer Belediyesi Kütüphaneler Müdürü Şafak Pala, Dilber Koç ve Nalan Gür’ teşekkür etti.

Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 14-22 Mart tarihleri arasında açık kalacak fuarda Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü’nün standı da büyük ilgi görüyor. Nilüfer Belediyesi’nin yayınlarının yer aldığı standı kitap tutkunları fuar boyunca ziyaret edebilecek.

Kitap Fuarı’nda Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü’nün etkinlikleri de devam edecek. Bu kapsamda 21 Mart Cumartesi günü saat 11.00’de de Çekirge Salon’da ‘O güzel insan Aziz Nesin’ adlı söyleşi düzenlenecek. Gazeteci yazar Zeynep Oral ve Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürü Şafak Pala, söyleşide Aziz Nesin’in çalışkanlığını ve verdiği mücadeleyi anlatacak. 

  • Kitap Fuarı’nda çocuklara  “Aziz Dede’den Masallar”
  • Kitap Fuarı’nda çocuklara  “Aziz Dede’den Masallar”
  • Kitap Fuarı’nda çocuklara  “Aziz Dede’den Masallar”

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016