Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Sevgi ve Kardeşlik Korosu’ndan anma konseri

24.03.2015 10:46
Google+ ile paylaş
Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100’üncü yılında, her yaştan sesin yer aldığı Nilüfer Kent Konseyi Sevgi ve Kardeşlik Korosu, verdiği konserle Çanakkale şehitlerini andı.

Çanakkale şehitleri anısına sahne alan Sevgi ve Kardeşlik Korosu, Uğur Mumcu Sahnesi’nde müzikseverlerle bir araya geldi. Balkan ve Rumeli halk türküleriyle Türkiye’nin dört bir yanında yankılanan ezgilerin buluştuğu anlamlı gecede Şef Sait Ektaş yönetimindeki koro, izleyenlere muhteşem bir müzik ziyafeti sunarken, koroya eşlik eden sanatseverler zaman zaman gözyaşlarına hâkim olamadı.

 

Sanatseverler tarafından yoğun ilgi gören Sevgi ve Kardeşlik Korosu’nun Çanakkale Şehitlerini Anma Konseri’nde seslendirdiği  “Çanakkale Türküsü” ve  Yemen Türküsü izleyiciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı. Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Şazi Çavuşoğlu da Çanakkale Zaferi’nin 100. yılında sahne alan Sevgi ve Kardeşlik Korosu’nu performansından dolayı kutladı. Çanakkale Zaferi’nin anlam ve öneminin vurgulandığı gecede Sevgi ve Kardeşlik Korosu izleyicilerden tam not aldı.

  • Sevgi ve Kardeşlik Korosu’ndan anma konseri
  • Sevgi ve Kardeşlik Korosu’ndan anma konseri
  • Sevgi ve Kardeşlik Korosu’ndan anma konseri

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016