Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Sınır ötesi bisiklet yolcuları Nilüfer’den geçti

31.07.2015 13:19
Google+ ile paylaş
Avrupa'da fiziksel hareketliliği teşvik amacıyla başlatılan ‘Şimdi Bisiklet Zamanı (NowWeMove)’ turuna Türkiye'yi temsilen katılan 4 kişilik ekip Nilüfer’e ulaştı.

Şimdi Bisiklet Zamanı (NowWeBike) turuna Türkiye'yi temsilen katılan ekip Muğla'dan hareket etmesinin ardından Bursa’ya geldi. Bisiklet kullanımının en yaygın olduğu Nilüfer’de Kent Konseyi’ni ziyaret eden ekip, hedefleri ve program hakkında bilgi verdi.

 

Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Şazi Çavuşoğlu, NKK Genel Sekreteri Elvan Atay ve NKK Gönüllü Bisiklet Grubu üyeleri ekibi karşıladı.


Ekipte yer alan Enerji Verimliliği ve Çevre Koruma Derneği (ENVERÇEVKO), Eurovelo Avrupa Bisiklet Rotaları Ağı Ulusal Koordinatörü Feridun Ekmekçi tur hakkında bilgi verdi.

 

Feridun Ekmekci, Muğla’dan yola çıktıklarını belirterek, 2 bin 700 kilometre yol kat ederek Brüksel’e doğru yola çıktıklarını söyledi. Ekmekci, "Akademisyen ağırlıklı 4 kişilik bir grubuz. Toplam 2 bin 700 kilometre pedal basacağız. 9 Eylül’de Brüksel’de yerel yöneticilerle bir arada olacağız. Aktiviteli, hareketli yaşamın zararlarından bahsedeceğiz. Bisikleti çevre dostu, sağlıklı yaşamla ilgili etkisi olduğu için ve sevilen bir ulaşım aracı olduğu için de destekliyoruz. Bize destek veren tüm kurum ve sponsorlara teşekkür ederiz" dedi.

 

Bursa’nın ardından Kadıköy-İstanbulÇorluEdirne kentlerini geçecek takım, rotasını Bulgaristan’a çevirecek. 8 farklı ’EuroVelo’ bisiklet rotası ağını kullanacak takım, turu 9 Eylül’de Brüksel’de tamamlayacak.

  • Sınır ötesi bisiklet yolcuları Nilüfer’den geçti
  • Sınır ötesi bisiklet yolcuları Nilüfer’den geçti
  • Sınır ötesi bisiklet yolcuları Nilüfer’den geçti
  • Sınır ötesi bisiklet yolcuları Nilüfer’den geçti

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016