Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer’in yaz gecelerinde sinema keyfi

31.08.2015 12:00
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında Halk Evi önünde düzenlenen ‘Sinema Günleri’ ‘Mandıra Filozofu İstanbul’ filmiyle başladı.

Nilüfer Belediyesi Halk Evi yine halkı bir araya getirerek gülümsetecek bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Nilüferliler yaz gecelerinde yaz sineması keyfi yaşıyor. Nilüfer Belediyesi Halk Evi önünde 9 Eylül’e kadar Türk sinemasının 10 farklı filmi sinema tutkunları ile buluşacak. 10 gün boyunca Nilüfer Belediyesi Halk Evi önündeki Cumhuriyet Meydanı’nda ücretsiz sinema gösterimi yapılacak. Sinema tutkunları her akşam ayrı bir filmi izleme şansına sahip olacak. Nilüfer Sinema Günleri saat 21.00’de  “Mandıra Filozofu İstanbul”  ile başladı. Çok sayıda sinema tutkunu alana gelerek, keyifli bir gece yaşadı.

 Sinema Günleri’nde 1 Eylül Salı Günü Zeki Ökten’in yönetmenliğini yaptığı “Çöpçüler Kralı”,  2 Eylül Çarşamba Tunç Şahin’in yönettiği 2014 yılı yapımı  “Karışık Kaset” 3 Eylül Perşembe Murat Düzgünoğlu’nun ödüllü filmi “Neden Tarkovski Olamıyorum”, 4 Eylül Cuma Ertem Eğilmez’in yönettiği “Gülen Gözler”,  5 Eylül  Cumartesi günü Kartal Tibet’in hiç eskimeyen  “Tosun Paşa” isimli filmi,  6 Eylül Pazar  Özhan Erin’in filmi  “Son Mektup”,   7 Eylül Pazartesi günü Venedik Film Festivali’nde y jüri özel ödülü alan  “Sıvas”  filmi, 8 Eylül Salı  da  Orhan Aksoy’un yönettiği  Neşeli Günler  izlenime sunulacak.

 Yılmaz Güney’in kızı ile söyleşi

 Farklı tatlarda 10  filmin gösterime sunulacağı Sinema Günleri’nde  Yılmaz Güney'in ölüm yıldönümü olan 9 Eylül Çarşamba günü düzenlenecek söyleşi ile de Türkiye’de bir ilke imza atılacak. Nilüfer Belediyesi Kültür Müdürü Güney Özkılınç, Yılmaz Güney’in kızı Elif Güney Pütün ile yine Cumhuriyet Meydanı’nda bir söyleşi gerçekleştirecek. 

  • Nilüfer’in yaz gecelerinde sinema keyfi

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016