Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

NİLSEM kursiyerleri “Ekobahçe”yi ziyaret etti

22.10.2015 11:25
Google+ ile paylaş
Nilüfer Sürekli Eğitim Merkezi (NİLSEM) kursiyerleri Nilüfer Belediyesi, Nilüfer Kent Konseyi ve EKODER işbirliğiyle hayata geçirilen ‘Ekobahçe’yi ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi.

Yerel Çeşit Denemeleri ve Tohum Üretim İstasyonu (Ekobahçe) projesi merak edenlere kapılarını açtı. NİLSEM kursiyerleri Alaaddinbey Mahallesi’nde bulunan Ekobahçe’yi ziyaret ederek çalışmaları yerinde takip etti. Nilüfer Belediyesi Başkan Danışmanı ve Ekoder Başkanı Arca Atay konuklara proje ve hedefleri hakkında bilgi verdi.

 

Ekobahçe'de, yerel çeşit denemelerinin ekolojik tarım felsefesine uygun olarak yapılacağını belirten Atay, “Burada herhangi bir sentetik tarım kimyasalı ya da ticari gübre kullanılmayacak. Yerel tohumların deneneceği, üretileceği, çoğaltılacağı ve saklanacağı bu mekândaki Tohum Kütüphanemizde, tohumları saklayıp, teşhir edeceğiz. İlgili kişi ve gruplara bu tohumları ekip çoğaltmaları için vereceğiz. ‘Ekobahçe’ olarak tanımlanan bu mekânda, kaybolmakta olan yerel çeşitlerimizi bulmak, onları üreterek çoğaltmak, gelecek nesiller için saklamak ve takas etkinlikleriyle dağıtmayı hedefliyoruz” dedi.

  • NİLSEM kursiyerleri “Ekobahçe”yi ziyaret etti
  • NİLSEM kursiyerleri “Ekobahçe”yi ziyaret etti
  • NİLSEM kursiyerleri “Ekobahçe”yi ziyaret etti

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016