Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Genç Modacı Erdemoğlu tecrübelerini Nilüfer’de paylaştı

26.10.2015 16:50
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi’nin konuğu olan moda ve tasarımcı Emre Erdemoğlu, tecrübelerini katıldığı söyleşide öğrencilerle paylaştı.

Türkiye’de moda dünyasının genç yeteneklerinden olan moda ve tasarımcı Emre Erdemoğlu, Nilüfer’de düzenlenen söyleşide gelecekte meslektaş olacağı öğrencilerle buluştu. Nilüfer Dernekler Yerleşkesi’nde düzenlenen söyleşide genç modacı 2016 Erkek Modası üzerine soruları cevapladı.

 

10 yıldır bu meslekle uğraştığını fakat küçük yaşlardan beri moda tasarıma ilgi duyduğunu kaydeden Emre Erdemoğlu, “Moda ciddi bir iştir. Bu meslekte tecrübe çok önemlidir. Onun için önce kendi markanı oluşturmadan markalarla çalışmalısınız. Çünkü kendi markanızı oluştururken özgür davranıyorsunuz. Oysa markalarla çalışmak ticari kaygı düşüncesiyle sizi kısıtlıyor. Onun için her tecrübeyi edinerek her kesime yönelik hitap ediyorsunuz” dedi.

 

Modaya ilgi Türkiye’de çok arttı

Modanın geçmiş yıllara oranla daha çok takip edilir hale geldiğini kaydeden Erdemoğlu, “Moda Türkiye’de keyifli yere geldi. Medyada artık modaya önem veriyor. Dünyada Türk modacılar adından sıkça söz ettirir hale geldi. Demek ki bir şeyler yapılıyor ve doğru yoldayız. Erkeklerde artık ülkemizde modayı takip ediyor. Dünya değişti ve erkeklerde modaya önem veriyor. Giyim ve ihtiyaçlarda değişti, bu da sektöre olumlu yansıyor. İnsan kendine yakışanı giymeli ama tabii ki modern trendleri de takip edebilir. Ama yakışmayanı kesinlikle giymeyin. 5 yıl önce Avrupa moda da çok öndeydi ama ülkemizde artık çağ atlamaya başladı. Avrupalı tasarımcılar da Türkiye’yi takip ediyor” diye konuştu.

 

Bir soru üzerine ise Erdemoğlu, bu yıl kadınlarda ana renklerin mor ve bordo olduğunu da söyledi. Söyleşi sonunda Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına meclis üyesi Zekeriya Işık Erdemoğlu’na çiçek verdi.

  • Genç Modacı Erdemoğlu tecrübelerini Nilüfer’de paylaştı
  • Genç Modacı Erdemoğlu tecrübelerini Nilüfer’de paylaştı
  • Genç Modacı Erdemoğlu tecrübelerini Nilüfer’de paylaştı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016