Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

MS hastaları ve yakınları Nilüfer’de bilgilendirildi

06.12.2015 09:57
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi ve Bursa Multipl Skleroz Derneği iş birliğiyle düzenlenen konferansta MS hastalığı ve bu hastalıkla mücadele ele alındı.

Nilüfer Dernekler Yerleşkesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla önemli bir konferansa ev sahipliği yaptı. Bursa Multipl Skleroz Derneği Başkanı ve Uludağ Üniversitesi Nöroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Faruk Turhan, MS hastası ve yakınlarına bilgiler verdi. MS hastalığının Türkiye’de 50 bine, dünyada da 2 buçuk milyona ulaştığını söyleyerek, “Bu hastalık erken teşhis edildiğinde tedavi edilebilir. Hastalık hakkında ciddi ilaç üretimi var. Ancak hasta da kendine bakmalı. Sigara içilmemeli, dengeli beslenerek düzenli uyku alınmalı. Moral çok önemli. Kadınlarda daha çok görülen bir hastalık, erkeklerde daha ağır seyredilebiliyor. D vitamini bu hastalık için çok önemli. Güneş ve deniz ürünleri D vitamini açısından çok çok önemli” dedi.

 

Konferansın sonunda Bursa Multıpl Skleroz Derneği Başkan Yardımcısı Güngör Keskin, desteklerinden dolayı Nilüfer Belediyesi adına Nilüfer Dernekler Yerleşkesi Sorumlusu İclay Polat’a bir teşekkür plaketi verdi.

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016