Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer THM Korosu mest etti

31.12.2015 10:47
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, TRT İstanbul Radyosu Ses Sanatçısı Adile Kurt Karatepe’nin de konuk olduğu ‘Yeni Yıl Konseri’ ile katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattı.

Nilüfer Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu (THM), verdiği konserle sanatseverlere türkü dolu bir gece yaşattı. Nazım Hikmet Kültürevi’nde düzenlenen ‘Yeni Yıl Konseri’ne çok sayıda sanatsever katıldı. İki bölümden oluşan konserin ilk bölümünde Şef Yaşar Kemal Alim yönetimindeki Nilüfer Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu seslendirdiği türkülerle katılımcıları diyardan diyara götürdü. Konserde solo seslendirilen parçalarla da konuklar keyifli anlar yaşadı.

 

Konserin ikinci bölümünde sahne alan TRT İstanbul Radyosu THM Ses Sanatçısı Adile Kurt Karatepe de söylediği türkülerle sanatseverlerin büyük beğenisini topladı. Konseri izleyenler Karatepe’yi dakikalarca ayakta alkışladı.

 

2015 yılının insanlığın hak etmediği acılara layık olduğunu belirten Karatepe, ‘2016 yılı barıştan, huzurdan, insanlıktan, adaletten, haktan, hukuktan yana olan her dosta selam ile gelsin diyorum. Yeni yılınız kutlu olsun’ dedi.

 

Muhteşem gecenin sonunda Nilüfer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına konuk sanatçı Adile Kurt Karatepe ile  tüm koro üyeleri ve Şef Yaşar Kemal Alim’e çiçek vererek teşekkür etti.

  • Nilüfer THM Korosu mest etti
  • Nilüfer THM Korosu mest etti
  • Nilüfer THM Korosu mest etti
  • Nilüfer THM Korosu mest etti

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016