haber

Nilüfer’de bu kez kıraathane örnek oldu

Nilüfer Belediyesi tarafından 2003 yılında başlatılan Örnek iş yeri uygulaması kapsamında, Nilüfer Kıraathanesi de belge almaya hak kazandı. Bu alanda ilk kez tescillenen kıraathane olan Nilüfer Kıraathanesi’ne Örnek İşyeri belgesi, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcıları Adil Kayaoğlu ve Turgay Erdem ile Nilüfer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Aylin Savcı Dalgın’ın katıldığı törende verildi. Nilüfer Kıraathanesi ile birlikte örnek iş yeri sayısı 21’e yükseldi.


Örnek İşyeri Belgesi’nin ilk kez bir kıraathaneye verildiğini kaydeden Başkan Mustafa Bozbey, "Bu belgeyi gördüğünüz her yerde güvenle ürün tüketebilirsiniz. Yıllardır belirlenen kriterleri yerine getiren işletmelere bu belgeyi veriyoruz. İşletmecimizi ve personelini kutluyorum" dedi.

 

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın da işletme sahibi Abdülkadir Burhan’ı başarısından dolayı kutlayarak, ‘hayırlı işler’ temennisinde bulundu. Konuşmaların ardından Başkan Bozbey ve Erkan Aydın, işletme sahibi Abdülkadir Burhan’a Örnek İşyeri belgesi ve flamasını verdi. Törenin ardından da Başkan Bozbey ocağın başına geçip konuklara çay ikram etti.