Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Calvino’nun Gölgesi sergisine büyük ilgi

05.02.2016 15:01
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi’nin Nâzım Hikmet Kültürevi’nde sanatseverlerle buluşturduğu Calvino’nun “Bir Kış Gecesi Eğer Bir Yolcu” adlı romanını konu alan “Calvino’nun Gölgesi” adlı sergi büyük ilgi görüyor.

Nilüfer Belediyesi Nâzım Hikmet Kültürevi, birbirinden değerli sergilere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Proje yürütücülüğünü Yalçın Savuran’ın yaptığı İtalo Calvino’nun ‘Bir Kış Gecesi Eğer Bir Yolcu’ adlı romanını konu alan “Calvino’nun Gölgesi” adlı sergi Nâzım Hikmet Kültürevi’nde halkın izlenimine sunuluyor. 12 farklı sanatçının çalışmalarının bir bütünlük içinde yer aldığı sergi açıldığından bu yana sanatseverlerden yoğun ilgi görüyor.

 

Fotoğrafik Yolculuk

İtalo Calvino’nun 1979 yılında yayınlanan “Bir Kış Gecesi Eğer Bir Yolcu” adlı romanında yer alan 10 ayrı öykünün hikâyesini kendi bakış açılarıyla fotoğraf karelerine yansıtan, Emine Ay Erol, Fatoş Pekseren, Filiz Bozdere, Gülşah Özerel Yılmaz, Hakkı Arca, Hülya Hacızade, İsmail Şeker, Nevzat Mutlu, Pelin Yılmaz, Selma Mercan, Tuba Erdem ve Zekiye Sayar bu çalışmayla, sergiyi izlemeye gelenleri fotografik bir yolculuğa çıkarıyor. Calvino’nun Gölgesi Sergisi, 27 Şubat 2016 Cumartesi gününe kadar Nâzım Hikmet Kültürevi’nde ziyaret edilebilecek.

  • Calvino’nun Gölgesi sergisine büyük ilgi
  • Calvino’nun Gölgesi sergisine büyük ilgi
  • Calvino’nun Gölgesi sergisine büyük ilgi

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016