Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüferli muhtarlar iletişim dersinde

07.06.2012 17:00
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi, Nilüfer Muhtarlar Derneği ve Sular Akademi işbirliği ile ilçedeki muhtarlar için etkili iletişim becerileri eğitimleri düzenlemeye başladı.

Nilüfer Muhtarlar Derneği Başkanı Erol Yılmazel, “Toplumla iç içe yaşayan bizlerin yaşadığı iletişim sorunlarını çözebilmek için profesyonel destek almak istedik. Böylelikle yaşadığımız mahallenin ihtiyaçlarını ve sorunlarını daha iyi anlarız ve bu sorunları ilgili kurumlara daha etkili bir şekilde anlatırsak çözüme daha iyi ulaşırız diye düşündük,” dedi.

22 muhtarın katıldığı ilk derste muhtarların vatandaş ve üst kurumlarla ilişkilerinde daha etkin ve verimli hizmet sağlamaları için kullanmaları gereken etkili iletişim yöntemleri hakkında ipuçları veren Sular Akademi Eğitim Danışmanı Eray Beceren, “İletişim sorunu aslında bir toplumsal sorun. Bu sorunun çözümünde muhtarlar da geniş bir halk kesimine hitap etmeleri nedeniyle önemli bir hedef kitleyi oluşturuyor. Nilüfer Belediyesi’ni böyle bir olanak yarattığı için iletişim konusuna verdiği önem nedeni ile kutluyorum,” diye konuştu.

Muhtarlara yönelik eğitimler duygusal farkındalık, özdenetim, iyimserlik, empati, çatışma yönetimi, ikna ve etkileme ana başlıkları altında gerçekleştirilecek.  
  • Nilüferli muhtarlar iletişim dersinde
  • Nilüferli muhtarlar iletişim dersinde
  • Nilüferli muhtarlar iletişim dersinde
  • Nilüferli muhtarlar iletişim dersinde

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016