Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Alkışlar “Kuşlar”a

11.04.2016 13:46
Google+ ile paylaş
5. Nilüfer Tiyatro Festivali kapsamında ‘Kuşlar’ ve ‘Jean Paul Marat’ Bursalı sanatseverler için sahnelendi. Her iki oyun da tiyatro severlerden tam not aldı.

5. Nilüfer Tiyatro Festivali, tiyatro tutkunlarını her gün fraklı oyunlarla buluşturmaya devam  ediyor. Festival kapsamında Aristofanes’in en bilinen oyunu ve dünya klasiklerinin en önemli eserlerinden biri olan “Kuşlar” Nilüfer’de seyirci karşısına çıktı. Yavuz Pekman’ın sahneye uyarladığı oyunu Semaver’in deneyimli isimlerinden Volkan M. Sarıöz yönetiyor. 

 

Semaver Kumpanya tarafından sahnelenen, oyun büyük ilgi gördü. Uğur Mumcu Sahnesi’nde kalabalık bir kadro ile izleyici karşısına çıkan Kuşlar, 2500 yıl önce yazılmasına rağmen hem geçmişe hem de günümüze ışık tutmaya devam ediyor. Atina devletinde yaşayan iki arkadaşın hayalini kurdukları düzende düştükleri tuzaklar ve mücadelelerinin işlendiği oyun, izleyenlerden tam not aldı. Oyun sonunda izleyenler performanslarından dolayı oyuncuları ayakta alkışladı.

 

Jean Paul Marat ilgiyle izlendi 

 

Festival kapsamında Ayşegül Sünnetçioğlu’nun oynadığı tek kişilik oyun Jean Paul Marat da seyirci karşısına çıktı. Konak Kültürevi’nde sergilenen tek kişilik müzikal performans büyük beğeni topladı. Peter Weiss’in, “Jean Paul Marat’nın Takip Edilip Öldürülmesinin Charenton Akıl Hastanesi’nde Marquis De Sade Yönetiminde Hastalar Tarafından Canlandırılması’ isimli oyundan uyarlanan yapım, ilgiyle izlendi.


  • Alkışlar “Kuşlar”a
  • Alkışlar “Kuşlar”a
  • Alkışlar “Kuşlar”a

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016