Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

İsa Çelik 58 yıllık sanat deneyimini paylaştı

20.04.2016 14:36
Google+ ile paylaş
Usta fotoğrafçı İsa Çelik, düzenlenen söyleşide Nilüfer Kent Konseyi Fotoğrafçılık Kulübü üyeleriyle bir araya geldi. Çelik, söyleşide fotoğraf sanatı ile ilgili deneyimlerini paylaştı.

Nilüfer Kent Konseyi Fotoğrafçılık Kulübü Grubu, fotoğrafçılık denince akla gelen ilk isimlerden biri olan İsa Çelik’i ağırladı. Vizör Grup Bursa’nın katkısıyla gerçekleşen söyleşi Nilüfer Belediyesi Dernekler Yerleşkesi’nde gerçekleşti.

Söyleşi başlamadan önce usta sanatçının fotoğraflarından oluşan bir barkovizyon gösterisi yapıldı.

 

Türk fotoğrafının ustalarından biri olan, aynı zamanda iyi bir tasarımcı ve edebiyatçı olan İsa Çelik, fotoğraf sanatının inceliklerini katılımcılara anlattı.  İlk fotoğraf makinesini nasıl aldığını anlatan Çelik,  “Bir ar­ka­da­şı­ma ba­ba­sı Al­man­ya’dan bir ma­ki­ne ge­tir­miş, şa­kır şu­kur fo­toğ­raf­lar çe­kip du­ru­yor. Na­mık, şu­nu ayar­la da bir düğ­me­si­ne ba­sa­yım de­dim. Bo­zar­sın de­di ver­me­di. Be­nim içim git­ti ta­bi­i. Harç­lık­la­rı­mı bi­rik­tir­dim, 45 li­ra­ya ilk ma­ki­ne­mi al­dım. Bu anı belki de benim fo­toğ­raf­çı ol­ma­mın se­be­bi­dir” dedi.

Katılımcılar da merak ettikleri konularda İsa Çelik’e sorular yöneltti.

Keyifli geçen söyleşinin ardından Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Fehmi Enginalp, 58’inci sanat yılana giren İsa Çelik’e plaket verdi ve kutladı. 

  • İsa Çelik 58 yıllık sanat deneyimini paylaştı
  • İsa Çelik 58 yıllık sanat deneyimini paylaştı
  • İsa Çelik 58 yıllık sanat deneyimini paylaştı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016