Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Minikler sporu eğlenerek öğreniyor

29.04.2016 14:28
Google+ ile paylaş
Nilüfer 15. Uluslararası Spor Şenlikleri’ne okul öncesi minikleri renk katıyor. Nilüfer Belediyesi Barış Spor Salonu ve Gençlik Merkezi’nde bir araya gelen çocuklar eğlenceli bir şekilde spor yapmayı öğreniyor.

Nilüfer 15. Uluslararası Spor Şenlikleri geniş katılımla devam ediyor. Şenlikler kapsamında 25 okulun anasınıfında öğrenim gören 2 bin 800 öğrenci de etkinliklere katılıyor. Minikler 4 gün sürecek etkinliklerde yer alarak keyifli saatler geçiriyor.

 

Barış Spor Salonu ve Gençlik Merkezi’nde buluşan çocuklar,  şişme oyun parkı aktiviteleri ve animasyon gösterilerine katılıyor. Örümcek Adam, Batman, Süpermen, Sinderalla gibi çizgi film karakterleri, öğrencilere eğlenceli oyunlarla spor bilinci aşılıyor. Minik öğrenciler dev boyuttaki eğlence parkında ekip olma, hızlı karar verebilme ve analitik düşünme yeteneklerini geliştiriyorlar.

 

Çocukları ile birlikte etkinliklere katılan veliler de Nilüfer 15. Uluslararası Spor Şenlikleri’nin çocuklarına katkılarından duydukları memnuniyeti dile getirdi.  Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e teşekkür eden veliler  “Bizler bu tür organizasyonların belirli periyotlar dahilinde daha sık olmasını istiyoruz. Çocuklarımız buradan ayrılmak istemiyor. Çünkü burada çocuklarımız bireysel başarıyı değil, ekip olma ruhunu öğreniyor,  yeni dostluklar kuruyorlar”  ifadelerini kullandı.

  • Minikler sporu eğlenerek öğreniyor
  • Minikler sporu eğlenerek öğreniyor
  • Minikler sporu eğlenerek öğreniyor

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016