Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Bisiklet tutkunları sağlık ve çevre için pedal çevirdi

14.05.2016 21:03
Google+ ile paylaş
Bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için sürekli yeni projeler uygulamaya koyan Nilüfer Belediyesi’nin, Nilüfer Kent Konseyi işbirliğiyle düzenlediği “Bisiklet Şenliği” kentin caddelerini renklendirdi.

Bisiklet tutkunları Nilüfer Bisiklet Şenliği’nde buluştu. Nilüfer 15. Uluslararası Spor Şenlikleri kapsamında düzenlenen şenliğe ilgi büyüktü.

Bisiklet sevdalıları Batı Kent Pazar Alanı’nda toplandı. Şenliğin açılış konuşmasını yapan, Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Fehmi Enginalp, bisiklet tutkunlarına katılımlarından dolayı teşekkür etti. Bisikletin en güvenilir ulaşım aracı olduğunu söyleyen Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Fehmi Enginalp, “Bu yüzden güvenliğinizi tehlikeye atmayın bisiklet kullanın”dedi. Nilüfer Kent Konseyi olarak bisiklet konusunda vatandaşları bilgilendirme ve özendirme çalışması yaptıklarını söyleyen Enginalp, “ Nilüfer Belediyesi ve Başkanımız Mustafa Bozbey de bisiklet kullanımının artması için bir çok proje hayata geçirdi. Nilüfer’de bisiklet yolları giderek artıyor, günlük bisiklet kiralama istasyonları hayata geçti, Hedefimiz Nilüfer’i bisiklet kenti yapmaktır” dedi.

Fehmi Enginalp konuşmasının ardından başlama düdüğünü çaldı ve çok sayıda bisikletli pedallara bastı.

7’den 70’e her yaştan bisiklet sevdalısı Nilüfer sokaklarında pedal çevirmenin keyfini yaşadı.

Çok sayıda bisiklet tutkunu Uğur Mumcu Bulvarı, Müzeyyen Senar Caddesi’ni takip ederek, Ahmet Taner Kışlalı Bulvarı’ndan dönüş gerçekleştirdi. Bisikletliler, güzergahları boyunca “Bisiklet spordur” “Bisiklet sağlıktır” “Bisiklet çevredir” anonsları yaparak çevre sakinlerini bilgilendirdiler.

  • Bisiklet tutkunları sağlık ve çevre için pedal çevirdi
  • Bisiklet tutkunları sağlık ve çevre için pedal çevirdi
  • Bisiklet tutkunları sağlık ve çevre için pedal çevirdi
  • Bisiklet tutkunları sağlık ve çevre için pedal çevirdi

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016