Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer Sanat Çalıştayı eserleri bu sergide

13.06.2016 13:03
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kentte sanata yönelimin artması amacıyla düzenlenen Nilüfer Sanat Çalıştayı’nda ortaya çıkan eserlerin yer aldığı sergiyi gezdi.

Nazım Hikmet Kültürevi’ndeki sergide, Çalıştay süresince Gümüştepe Mahallesi’nde yapılan 17 eser yer alıyor.

Kültür sanat kenti Nilüfer’de, bir ilki gerçekleştiren Nilüfer Belediyesi’nin, Nazım Hikmet Kültürevi’nde açtığı Nilüfer Sanat Çalıştayı Resim Sergisi’ne sanatseverler yoğun ilgi gösteriyor.

Bursa’da ilk kez düzenlenen Nilüfer Sanat Çalıştayı’na katılan Türkiye’nin değerli ressamları Ahmet Şinasi İşler, Meryem Uzunoğlu, Begüm Mütevellioğlu, Ahmet Yeşil, Sertap Yeğin, Mahir Güven, Nesrin Sağlam ve Habip Aydoğdu’nun Gümüştepe Mahallesi’nde yaptığı eserler sergilenmeye devam ediliyor.

Sergiyi, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de ziyaret etti. Nilüfer Sanat Çalıştayı Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Meryem Uzunoğlu’dan bilgi alan Bozbey, eserlere hayran kaldı.  15-22 Mayıs tarihleri arasında Gümüştepe Mahallesi’ndeki Koza Evi’nde sanatçılar tarafından yapılan ve Nazım Hikmet Kültürevi’nde sergilenen eserleri inceleyen Bozbey, serginin tüm sanat severler tarafından ziyaret edilmesi gerektiğini söyledi. Bursa’da bir ilki gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Bozbey, Nilüfer’de kültür ve sanat anlayışına yeni bir soluk getirdiklerini kaydetti. Nilüfer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç’ın da bulunduğu sergide, Başkan Bozbey emeği geçen herkese teşekkür etti.

Çalıştaya katılan sanatçıların, bir hafta boyunca Gümüştepe’nin doğal güzellikleri içinde yaptıkları birbirinden özel eserlerin yer aldığı sergi, 22 Temmuz tarihine kadar Nazım Hikmet Kültürevi’nde izlenime açık kalacak.

 

  • Nilüfer Sanat Çalıştayı eserleri bu sergide
  • Nilüfer Sanat Çalıştayı eserleri bu sergide
  • Nilüfer Sanat Çalıştayı eserleri bu sergide
  • Nilüfer Sanat Çalıştayı eserleri bu sergide

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016