Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Hanau ile iş birliği projeleri artacak

23.08.2016 12:53
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kardeş kent Hanau ile artırılacak olan iş birliği projelerinin ilişkileri daha da pekiştireceğini söyledi.

Hanau Belediyesi Yabancılar Meclisi Üyesi Mustafa Kaynak, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i makamında ziyaret etti. Hanau - Nilüfer Dostluk Derneği Başkanı Mehmet Kuşçu ve arkadaşlarının selamlarını ileten Kaynak, yapılacak iş birliği projelerinin kardeş şehir ilişkilerine olumlu etki yapacağını söyledi. Almanya’daki çalışmaları hakkında da bilgi veren Mustafa Kaynak, Bozbey ve ekibini önümüzdeki aylarda yapılması planlanan Hanau Şehir Festivali’ne davet etti.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Bozbey de iş birliği projelerinin önemine değinerek, “AB ülkesi ile AB kapısındaki bir ülkenin kardeş kentlerinin birlikte yapacağı projeler son derece önemli. Kardeş kentimiz Hanau ile ortak olarak gerçekleştirdiğimiz müzik öğrencileri değişim programımız başarıyla uygulanıyor. Bu program çerçevesinde geçtiğimiz Mayıs ayında Hanau’dan gelen konuklarımızı Nilüfer’de ağırladık. İki kültürün müziğin evrenselliğinde buluştuğu bu etkinlik, aynı zamanda aramızdaki dostluk köprüsünü sağlamlaştırdı. İki kardeş kent olarak ilişkileri daha da yoğunlaştırıp; eğitim, kültür, spor ve teknik alanlarda projeler üretip karşılıklı uygulayabiliriz” dedi.

  • Hanau ile iş birliği projeleri artacak

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016