Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nuri Demirci Sadekâr’ı okurlarına anlattı

07.12.2016 09:19
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği “Şairin Şiir Evreni” etkinliğine konuk olan Nuri Demirci son kitabı Sadekâr ile ilgili okurlarıyla keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü “Şairin Şiir Evreni” etkinlikleriyle şiir dünyasının önemli isimlerini Bursalılarla buluşturmaya devam ediyor.

Nazım Hikmet Kültürevi’ndeki Şiir Kütüphanesi’nde düzenlenen “Şairin Şiir Evreni” söyleşisine bu kez yazın hayatını Bursa’da sürdüren Nuri Demirci konuk oldu. Hilmi Haşal’ın sorularıyla katılımcıları şiir evreninde yolculuğa çıkaran Nuri Demirci’nin söyleşisine Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Aysel Okumuş, Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Fehmi Enginalp, Nilüfer Kütüphane Müdürü Şafak Pala ve çok sayıda şiir tutkunu katıldı.

Mücevher gibi gördüğü Bursa’yı Sadekâr adlı kitabına konu ettiğini kaydeden Demirci, Osmanlı dönemindeki şehri ve yaşamı ele aldığını söyledi. Tarihe olan merakını da dile getiren Demirci, “Tarih büyülü bir şeydir. Tarih bilinmeyenleri veya bilinmesi istenmeyenleri arka odasında saklar. Ben okumalarla bu bilinmeyenleri gözler önüne sermeye çalışıyorum” dedi.

Bursa’daki yazın hayatı ve çalışmalara da kısaca değinen Demirci, her zaman paylaşıma hazır olduklarını ancak karşı tarafında edebiyata ve şiire ilgi gösterme arzusunda olması gerektiğine de vurgu yaptı. 

Söyleşinin sonunda Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Aysel Okumuş, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına Nuri Demirci’ye teşekkür ederek özel tasarım portresini hediye etti. Demirci gecenin sonunda okurlarına Sadekâr adlı kitabını da imzaladı. 

  • Nuri Demirci Sadekâr’ı okurlarına anlattı
  • Nuri Demirci Sadekâr’ı okurlarına anlattı
  • Nuri Demirci Sadekâr’ı okurlarına anlattı
  • Nuri Demirci Sadekâr’ı okurlarına anlattı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016