Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Engelliler için yeni ufuklar

06.09.2012 17:00
Google+ ile paylaş
Zihinsel ve Ruhsal Engelliler Derneği’nin “At Bakım Projesi”nin 2. ayağı Nilüfer Belediyesi’nin desteğiyle Atatürk Kent Ormanı’nda başladı. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, proje çerçevesinde eğitim alacak gençlerle bir araya geldi.

Zihinsel ve Ruhsal Engelliler Derneği (ZEDEM) tarafından yürütülen “At Bakım Projesi”nin 2. ayağı Nilüfer Belediyesi’nin destekleriyle Atatürk Kent Ormanı’nda başladı. İlk bölümü Saitabat Köyü’nde yapılan projeyle özgüveni pekiştirme ve sosyal hayata katılımın artırılması hedefleniyor. Bu çerçevede 12 zihinsel ve ruhsal engelli çocuk, 2 ay boyunca eğitim alacak. Eğitimler sonunda engelliler kadrosunda istihdam edilmesi planlanan öğrenciler, sosyal hayata da önemli ölçüde kazandırılmış olacak. Proje sayesinde at bakımı, at binme gibi faaliyetlerde bulunacak öğrenciler ruhsal terapi yöntemiyle fiziksel ve ruhsal açıdan daha verimli hale gelecek.  

Projenin ikinci ayağının açılışına Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa Vali Yardımcısı Mustafa Güney, ZEDEM Derneği Başkanı Nejat Gürlük, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Dr. Sunay Özkul, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Muhsin Özlükurt, ve çok sayıda davetli katıldı. Çocuklar getirilen atlara büyük ilgi gösterirken, Başkan Mustafa Bozbey ile birlikte hatıra fotoğrafı da çektirdi.
  • Engelliler için yeni ufuklar
  • Engelliler için yeni ufuklar
  • Engelliler için yeni ufuklar
  • Engelliler için yeni ufuklar

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016