Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Özkılınç Bursa’ya değer katanları anlattı

16.03.2017 16:50
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü şair, yazar Güney Özkılınç, düzenlenen söyleşide öğrencilere, hayatlarının bir bölümünü Bursa’da geçirerek kente değer katan şair ve yazarları anlattı.

Nilüfer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü şair, yazar Güney Özkılınç, Mavi Dünya Koleji’nde düzenlenen söyleşide öğrencilerle keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Öğrencilerin ilgi gösterdiği söyleşide Özkılınç, Bursa’ya değer katan, alanlarında başarılı Bursalı kadınlar ile yaşamının bir bölümünü Bursa’da geçiren şair ve yazarları anlattı.


Ahmet Hamdi Tanpınar, Aziz Nesin, Nâzım Hikmet ve daha birçok şair ve yazarın Bursa’nın sokaklarında izleri bulunduğunu belirten Özkılınç, tüm bu yaşanmışlıkların ortaya çıkan eserlerle birlikte kente değer kazandırdığını belirtti. Özkılınç, “Bursa’nın Kadın Yüzü” ve “Nâzım’ın Bursa Yılları” adlı kitaplarından hareketle görsel sunum eşliğinde gerçekleştirdiği söyleşide, başta mekân olmak üzere Bursa’nın Türk sinemasına sunduğu katkılarından da söz etti. Söyleşide öğrenciler de merak ettikleri konularda Güney Özkılınç’a sorular yöneltti.

  • Özkılınç Bursa’ya değer katanları anlattı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016