Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Kibrit Çöpleri edebiyat ve fotoğrafı bir araya getirdi

24.03.2017 08:43
Google+ ile paylaş
Yolları fotoğraf ile Murathan Mungan’ın Kibrit Çöpleri kitabında kesişen 14 katılımcı, Yalçın Savuran’ın proje yürütücülüğünde oluşturdukları Kibrit Çöpleri sergisini sanatseverlerin beğenisine sundu.

Nilüfer Belediyesi Nâzım Hikmet Kültürevi Yeraltı Galerisi, edebiyat ve fotoğraf sanatını bir araya getiren bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Murathan Mungan’ın ‘Takribi ve vasati kıpkısa öyküler’ diyerek başladığı Kibrit Çöpleri öykü kitabı, Yalçın Savuran’ın proje yürütücülüğünde 14 katılımcıya ilham kaynağı oldu. Kitapta yer alan 80 öyküyü okuyan katılımcılar, öyküden alımladıklarını fotoğraf karelerine yansıtarak Kibrit Çöpleri sergisini açtı.

 

Hakkı Arca, Özden Altan, Selma Düzdokur, Tuba Erdem, Emine Ay Erol, Hülya Hacızade, Nevzat Mutlu, Fatoş Pekseren, Zekiye Sayar, İsmail Şeker, Meriç Arzu Utku, Pelin Yılmaz, Gülşah Özerel Yılmaz ve Özdemir Zoroğlu’nun fotoğraflarının yer aldığı Kibrit Çöpleri sergisinin açılışına Nilüfer Belediyesi Başkan Vekili Rahşan Duygu Tursun ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Nilüfer Belediyesi Başkan Vekili Rahşan Duygu Tursun, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in selamını ileterek, fotoğraf ve edebiyat sanatını bir araya getiren Kibrit Çöpleri sergisinin katılımcılarını tebrik etti. Tursun, proje yürütücüsü Yalçın Savuran’a da katkılarından dolayı teşekkür ederek çiçek verdi.

 

Sergi, 7 Nisan Cuma gününe kadar Nilüfer Belediyesi Nâzım Hikmet Kültürevi Yeraltı Galerisi’nde sanatseverlerin izlenimine açık kalacak. 

  • Kibrit Çöpleri edebiyat ve fotoğrafı bir araya getirdi
  • Kibrit Çöpleri edebiyat ve fotoğrafı bir araya getirdi
  • Kibrit Çöpleri edebiyat ve fotoğrafı bir araya getirdi

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016